Понедельник, апреля 19, 2021
 • 13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон
  13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон

  Про це повідомила міський голова Галина Мінаєва на своєму телеграм-каналі. Підставами для прийняття такого рішення є рекомендації голови Харківської обласної державної адміністрації та підвищення середньодобової температури зовнішнього повітря до +8 градусів за Цельсієм та вище – зауважила міський голова.

 • 19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян
  19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян

  19 квітня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої на тему: «Загальні питання життєдіяльності громади». Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69

 • 21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ
  21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ

  Планова перевірка засобів оповіщення населення відбудеться о 14:25.

  Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту ХОДА.

  «Просимо жителів Харківщини зберігати спокій та продовжувати свої справи. Уривчасте звучання електросирен означає «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно вмикнути обласне телебачення, радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації», - нагадують у департаменті.

24 березня під час онлайн засідання Правління АМУ, в якому взяла участь міський голова Галина Мінаєва, його учасники одноголосно підтримали Звернення Правління АМУ до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо ініціатив допомоги бізнесу в умовах карантину

Цього тижня стало відомо, що Урядом розроблено комплекс заходів із підтримки людей та бізнесу, які пропонується реалізовувати у співпраці з органами місцевого самоврядування. Безперечно, в умовах посилених карантинних обмежень люди потребують фінансової підтримки, але допомога бізнесу під час коронакризи має здійснюватися з державного бюджету. Політика держави у цьому питанні повинна бути збалансована та враховувати інтереси місцевого самоврядування для досягнення балансу ресурсів, необхідних громадам для забезпечення належного фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, соціальних послуг та інших, а також надання у громадах якісних і доступних послуг – вважають члени Правління АМУ.

У період здійснення заходів з подолання наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 суттєво зросло навантаження на дохідну та видаткову частину місцевих бюджетів.

Що стосується суб’єктів господарювання, то слід зазначити, що у зв’язку з карантинними обмеженнями запроваджено ефективні механізми підтримки малого бізнесу.

Розглянемо ситуацію на прикладі Чугуєва.

У травні 2020 року рішенням сесії Чугуївської міської ради було встановлено нульову ставку платникам єдиного податку І та ІІ груп за травень та за період з 01.04.2020 по 30.04.2020 зроблено перерахунок орендної плати та пені; з 01.05.2020 до 21.05.2020 включно орендодавцями не було проведено нарахування орендної плати за користування комунальним майном суб’єктам господарювання – підприємцям.

Таким чином, у зв’язку із запровадженням пільгових заходів підтримки підприємців місцевий бюджет недоотримав 1,5 млн грн (0,3 млн єдиного податку та 1,2 млн грн плати за землю).

Відповідно до Постанови КМУ від 29.04.2020 № 330 «Про виділення коштів для надання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другою групи платників єдиного податку», за період червень-грудень 2020 року управлінням соціального захисту населення Чугуївської міської ради нараховано та здійснено виплати допомоги 122 фізичним особам-підприємцям на загальну суму 1749,9 тис. грн.

На підставі Постанови Кабінету міністрів України від 22.04.2020 №306, протягом 2020 року до Чугуївської міськрайонної філії ХОЦЗ звернулися за допомогою по частковому безробіттю на період карантину 446 ФО-П. Сума виплачених коштів – 1562,1 тис. грн.

Допомога по частковому безробіттю у звітному періоді була виплачена 29 підприємствам суб’єктам господарювання (по договору найму) на суму 2087,1 тис. грн.

Також суб’єкти господарювання, платники І групи, звільнені від сплати єдиного податку за період з грудня 2020 року по травень 2021 року (включно). Це передбачено доповненням до підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. У зв’язку з цим місцевий бюджет за період січень-березень 2021 року недоотримав приблизно 400 тис. грн.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ Правління Асоціації міст України

до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування – це право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Подолання наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є питанням державної ваги, і аж ніяк не місцевого значення. Однак місцеве самоврядування не стоїть осторонь. Заклади охорони здоров’я у перші місяці  (з березня по червень 2020 року) боротьби з COVID-19 перебували практично без фінансової підтримки з Державного бюджету. Якби не добре організоване місцеве самоврядування, то в країні наслідки пандемії були б катастрофічними. Станом на кінець травня 2020 року, обсяг видатків з місцевих бюджетів на подолання наслідків епідемії перевищував видатки з державного бюджету майже втричі. Фінансування заходів з боротьби з COVID-19 переважно здійснювалося з місцевих бюджетів. Лише у вересні 2020 року придбання товарів та послуг для боротьби з COVID-19 здійснювалося з місцевих та державного бюджету порівну. У 2021 році бюджети територіальних громад продовжують забезпечувати під час карантинних обмежень перевезення пасажирів комунальним транспортом, який зараз несе шалені збитки, а вони компенсуються з місцевих бюджетів; здійснювати значні витрати на охорону здоров’я, доплати медикам. Водночас державне підприємство НАК «Нафтогаз України» арештовує рахунки комунальних підприємств теплопостачання, вилучаючи в них останні кошти, та ставить під загрозу надання послуг з теплопостачання населенню.

Місцеве самоврядування в міру своїх можливостей вже більше року надає значну підтримку і суб’єктам малого бізнесу, зокрема, шляхом надання пільг зі сплати земельного податку, сервітутів, єдиного податку для фізичних осіб підприємців 1 та 2 груп, з оренди землі та комунального майна тощо. Загальний обсяг підтримки суб’єктів господарювання за рахунок місцевих бюджетів лише у зв’язку із запровадженням податкових пільг з місцевих податків та зборів склав у 2020 році близько 5 млрд гривень, а у 2021 році вже реалізовані заходи звільнили платників єдиного податку від сплати єдиного податку на суму майже 300 млн гривень. Внаслідок цих дій місцеві бюджети несуть надзвичайно великі збитки, які не можуть не відображатися на інших важливих сферах життєдіяльності громад.

У цій ситуації Уряд вийшов з ініціативою додатково здійснювати підприємцям доплати за рахунок місцевих бюджетів на різницю між середньою заробітною платою по області та 8000 гривень. Це потребуватиме більше 2 млрд гривень додаткових видатків з бюджетів територіальних громад. Така ініціатива не може бути підтримана органами місцевого самоврядування з наступних підстав:

вирішення питання державного значення – боротьба з наслідками поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, політично перекладається на плечі місцевого самоврядування, яке має вирішувати питання місцевого значення;
європейський та світовий досвід показує, що допомога бізнесу під час коронакризи здійснюється з державного бюджету, адже це питання національної безпеки;
кожна територіальна громада має різну фінансову спроможність. Більш ніж 70% бюджетів територіальних громад є дотаційними, а це, в першу чергу, територіальні громади з чисельністю до 20 тис. осіб. Тобто не всі бюджети територіальних громад здатні забезпечити такі доплати;
запропонований механізм порушить соціальну справедливість, адже підприємці, в першу чергу на сільських територіях та в малих містах, не отримають такі доплати через фінансову неспроможність місцевих бюджетів;
бюджети територіальних громад на 2021 рік вже сформовані, і виділення таких доплат призведе до скорочення видатків на освіту, охорону здоров’я, соціальні послуги, компенсації пільг громадянам з перевезень та зв’язку замість держави.
З огляду на вищенаведене просимо забезпечити належну підтримку підприємців та найманих осіб, які понесли збитки у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з державного бюджету.

Звернення прийнято на засіданні Правління Асоціації міст України 24 березня 2021 року

https://www.auc.org.ua/novyna/pravlinnya-amu-zaklykalo-kerivnykiv-derzhavy-zabezpechyty-pidtrymku-pidpryyemciv-pid-chas