Понедельник, апреля 19, 2021
 • 13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон
  13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон

  Про це повідомила міський голова Галина Мінаєва на своєму телеграм-каналі. Підставами для прийняття такого рішення є рекомендації голови Харківської обласної державної адміністрації та підвищення середньодобової температури зовнішнього повітря до +8 градусів за Цельсієм та вище – зауважила міський голова.

 • 19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян
  19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян

  19 квітня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої на тему: «Загальні питання життєдіяльності громади». Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69

 • 21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ
  21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ

  Планова перевірка засобів оповіщення населення відбудеться о 14:25.

  Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту ХОДА.

  «Просимо жителів Харківщини зберігати спокій та продовжувати свої справи. Уривчасте звучання електросирен означає «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно вмикнути обласне телебачення, радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації», - нагадують у департаменті.

Про це журналісти Чугуївської радіокомпанії дізнавалися під час зустрічі з старостою сіл Зарожне та Тетлега Ольгою Семенівною Бичковою

Жінка – президент, міністр, губернатор, голова громади, керівник великого підприємства чи установи, успішна бізнес-леді... Сьогодні це буденне явище, коли жінки нарівні з чоловіками (а то й частіше!) несуть на своїх тендітних плечах тягар неабиякої професійної відповідальності, у тому числі й за долі та благополуччя тисяч і тисяч людей. Невипадково напередодні Міжнародного жіночого свята 8 Березня нам хотілося б розповісти про жінку, яка є визнаним лідером однієї з мінігромад нашої новоствореної Чугуївської територіальної громади.

Знайомимося: Ольга Семенівна Бичкова – староста сіл Зарожне та Тетлега. Ця сільська громада невелика - 720 мешканців, але відповідальності та щоденних турбот у її очільника від цього не менше, а, може, навіть і більше, адже тут всі живуть поруч, знають один одного багато років і можуть відверто спитати і за результати роботи, і за виказану довіру. Тому головний принцип, обраний Ольгою Семенівною, – «взявся за гуж – не кажи, що не дуж», і саме йому вона слідує у своїй нелегкій роботі вже багато років.

Родом Ольга Бичкова з сусіднього Вовчанського району, там отримала шкільну освіту. Після закінчення педагогічного училища її доля нерозривно пов’язана вже з Чугуївщиною: спочатку працювала вчителем початкових класів у селі Велика Бабка, потім 14 років було віддано навчанню дітей у Зарожненській школі. За цей час отримала вищу освіту у Харківському державному педагогічному інституті та ще більш міцно пустила коріння у Зарожненському краю: разом з вірним супутником життя – чоловіком Віктором Івановичем побудували затишний дім та виховали дітей – сина Максима та дочку Вікторію.

Як зізнається Ольга Семенівна, на роботу до сільської ради вона потрапила майже випадково, піддавшись на вмовляння колишнього секретаря ради. І вже з 1997 року сама почала працювати секретарем ради, а з 2012 року виконувала обов’язки сільського голови. Є всі підстави говорити, що виконувала добре, так як вже на виборах 2015 року односельці довірили саме їй посаду сільського голови. А вже у грудні 2020 року, у рамках реформи децентралізації, Ольгу Семенівну призначено старостою сіл Зарожне та Тетлега.

– Хто вважає, що у маленьких селах проблем теж мало, той глибоко помиляється, – розповідає Ольга Семенівна. – Їх не менше, ніж у місті, а от вирішувати їх навіть складніше, бо маємо менше ресурсів і можливостей. Одне з наших болючих питань - це водозабезпечення. Ті централізовані мережі, які будувалися у далеких 70-80 роках минулого століття, вже вкрай зношені, часто на них трапляються пориви. Розуміємо, що локальні ремонти – заходи тимчасові, й з часом все рівно потрібна буде повна модернізація водогону. Через особливості рельєфу місцевості далеко не у кожному дворі є можливість зробити глибоководну свердловину й користуватися, так скажімо, власною водою. А от жити з сучасними благами цивілізації (бойлери, санвузли) хочуть усі. Потужностей же насосного обладнання не вистачає. А треба враховувати й те, що на селі у багатьох домогосподарствах держать корів, кіз, птицю, й для їх обслуговування постійно потрібна вода. Особливо напружена ситуація влітку, коли поливу потребують городи. Окрім водозабезпечення, як, мабуть, і у всіх населених пунктах, уваги потребують сільські дороги, освітлення вулиць. Хотілось би , щоб у нас з’явилися аптечний пункт, сучасний ФАП, а у перспективі було відремонтовано й клуб.

Розвиток та майбутнє своєї мінігромади Ольга Семенівна пов’язує саме з інтеграцією у більш сильну - Чугуївську. Коли постало питання входження Зарожного і Тетлеги чи до Новопокровської ОТГ, чи до Чугуївської громади, то на зборах мешканців майже одноголосно було прийнято рішення - тільки до Чугуєва.

– Селяни реально оцінили усі переваги та зручності такого вибору – у місті розвинена багатогалузева інфраструктура, нічого не треба створювати з нуля. Налагоджена система охорони здоров’я, надання соціальних послуг, функціонують комунальні підприємства, – говорить староста. – З особливостями наших сіл та їх проблемами ознайомилися посадовці міської ради та особисто міський голова Галина Мінаєва, і їх вже включено до програм розвитку громади. Тож маємо впевненість, що поступово відбуватимуться зміни на краще у всіх напрямках. До речі, наші освітяни вже відзначають позитивні зрушення у значному покращенні харчування дітей у ліцеї та дошкільному підрозділі. Чугуївська освітянська родина радо прийняла сільських колег та налагодила з ними плідне та доброзичливе партнерство.

З безмежною вдячністю та повагою розповідає Ольга Семенівна про вірних та перевірених часом помічників громади. У 2011 році села отримали, можна сказати, новий імпульс до розвитку – розпочалася багаторічна та результативна співпраця з Приватним сільськогосподарським підприємством "Зарожнянське" та підприємцем Олександром Зачепилом. Завдяки цьому вдалося встановити додаткові освітлювальні прилади на вулицях і підсипати найбільш проблемні дороги. Завжди надається спонсорська допомога місцевому навчальному закладу. Зокрема, восени 2020 року у школі було встановлено новий опалювальний котел – і вперше за багато років діти навчалися взимку у комфортних умовах. Підтримують спонсори і малозабезпечені сім’ї, долучаються до організації та проведення культурних заходів. З появою великого сільгосппідприємства у селах побільшало молоді, помітно знизилась кількість тих, хто виїжджає, так як є робочі місця з належною оплатою.

За все болить душа у Ольги Семенівни. Негаразди у житті сіл сприймає як свої власні.

– А як же може бути інакше? Я ж тут живу і буду жити. Я щоденно дивлюся у очі землякам і хочу дивитися сміливо, не відводячи погляд. Стараюся робити все можливе, щоб проблем у людей було якнайменше. Вдячна односельчанам за порозуміння та підтримку у справах, що потребують спільних зусиль, – продовжує моя співрозмовниця. – Найбільше переживаю, коли не маю змоги вирішити проблему, допомогти, але знаходжу сили не опускати руки і продовжувати працювати далі.

Щоб мати змогу якісніше вирішувати ті чи інші проблеми, довелося стати Ользі Семенівні "спеціалістом широкого профілю", набути певних знань і навичок інженера-механіка, слюсаря-сантехніка, соціального працівника, управлінця, дипломата та інш. Немає спокою й чоловікові – він теж активно залучається дружиною до облаштування життя громади, до того ж у будь-який час доби.

Не тільки турботами та проблемами живе сільська громада. Є тут й родзинки, якими пишаються. Гордість Зарожного – його уродженець Єфрем Мухін, всесвітньовідомий хірург, травматолог, науковець, основоположник вітчизняної медицини, якому на малій батьківщині у 2016 році встановили пам’ятник у центрі села поруч з монументом Невідомому солдату. Невеличкий сквер, де розташовані ці споруди, дитячий майданчик, літній кінотеатр являють собою зону відпочинку та місце проведення культурних заходів. Тут залюбки збираються мешканці на традиційні заходи – День села, День Перемоги, Проводи зими.

Ще одна знаменитість Зарожного – "Тарасова садиба" – популярний туристичний об’єкт, створений у надзвичайно живописній місцевості тутешнім краєзнавцем Тарасом Смаленим. Тут відвідувачам запропонують кінні прогулянки, екскурсію по страусиній фермі, знайомство з побутом, унікальні страви.

...Вже добрих чотири десятиліття Ольга Семенівна Бичкова живе життям Зарожненської громади, поділяє з її мешканцями радості і біди, досягнення та невдачі. І майже десять років ця чемна, грамотна, скромна, навіть, здалося, сором’язлива жінка несе на собі величезну відповідальність за загальне благополуччя громади і особисте кожного її мешканця, доводячи, що жінка – сильна, витривала, мудра , здатна долати будь-які труднощі, вирішувати надскладні завдання та з оптимізмом рухатися вперед.

Щиро та тепло на завершення бесіди привітала Ольга Семенівна усіх жінок Чугуївської громади, а особливо односельчанок, з Днем 8 Березня:

– Нехай з зимою відійдуть від нас усі проблеми та негаразди, хай залишиться у минулому ковід! Усім сім’ям бажаю миру, добра, побільше радісних моментів, міцного здоров’я! Хай кожна жінка разом з весною розцвіте яскравими кольорами любові та краси!