Понедельник, апреля 19, 2021
 • 13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон
  13 квітня в Чугуєві завершиться опалювальний сезон

  Про це повідомила міський голова Галина Мінаєва на своєму телеграм-каналі. Підставами для прийняття такого рішення є рекомендації голови Харківської обласної державної адміністрації та підвищення середньодобової температури зовнішнього повітря до +8 градусів за Цельсієм та вище – зауважила міський голова.

 • 19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян
  19 квітня Галина Мінаєва відповідатиме на телефонні звернення громадян

  19 квітня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої на тему: «Загальні питання життєдіяльності громади». Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69

 • 21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ
  21 КВІТНЯ НА ХАРКІВЩИНІ ЗАВИЮТЬ СИРЕНИ

  Планова перевірка засобів оповіщення населення відбудеться о 14:25.

  Про це повідомили в Департаменті цивільного захисту ХОДА.

  «Просимо жителів Харківщини зберігати спокій та продовжувати свої справи. Уривчасте звучання електросирен означає «Увага всім!». Почувши звучання, необхідно вмикнути обласне телебачення, радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. Надалі діяти відповідно до отриманої інформації», - нагадують у департаменті.

Рішення Конституційного суду від лютого 2020 року про неправомірність Постанови Кабміну, якою обмежувались розміри щорічної одноразової виплати ветеранам війни до 5 травня, викликало значний резонанс в середовищі ветеранів. Як і слід було очікувати, суди виявилися завалені їх позовами з вимогами відновити справедливість і виплатити ветеранам всі належні за законом гроші. У підсумку, як це вже не раз бувало, крайніми в цій правовій колізії виявилися органи місцевого самоврядування на місцях. Яким чином – про це ми говорили з начальником міського управління соціального захисту населення Оленою Куриленко.

– Перш за все, хочу нагадати, що щорічна одноразова виплата ветеранам війни до 5 травня передбачена Законом України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», в якому прямо вказується, що розміри цієї допомоги щорічно встановлюються Кабінетом міністрів України. Відповідно кошти на ці цілі щорічно передбачаються в державному бюджеті. Хочу зробити особливий акцент на тому, що виплата ветеранам до 5 травня здійснюється саме з державного бюджету і не має ніякого відношення до місцевих бюджетів.

Влітку минулого року ветерани, які мають право на цю виплату, стали масово звертатися до Харківського окружного адміністративного суду з позовами, в яких оскаржували розміри отриманої виплати. У свою чергу суд став настільки ж масово задовольняти ці позови. Хочу відразу чітко заявити – з цими рішеннями ми абсолютно згодні. Але є один серйозний момент, який не дозволяє назвати їх справедливими. Як я вже сказала, виплата до 5 травня є державною і сплачуватися повинна з державного бюджету, але законодавство сьогодні таке, що після прийняття судом рішення на користь позивача, цей обов’язок покладається на місцевий бюджет, тобто на платників податків Чугуєва.

І трохи статистики для повноти картини. У минулому році виплату до 5 травня в Чугуєві (ще без сіл і селища, що приєдналися цього року) отримали більше трьох тисяч городян на суму близько 5 млн грн. У лютому цього року Мінсоцполітики надіслало нам тлумачення Верховного суду, в якому той визнає рішення Конституційного суду 2020 року правомочним, причому для всіх ветеранів, не залежно від того, зверталися вони до суду чи ні. Після отримання цього документа наше управління зробило перерахунок для кожного з трьох тисяч одержувачів допомоги за 2020 рік з урахуванням доплати і відправило його в Департамент соціального захисту облдержадміністрації. Розмір цієї доплати склав понад 21 млн грн. Таким чином, фактично ми повинні виплатити ці кошти з міського бюджету на виконання функцій, що належать державі. Більш того, в процесі виконання судових рішень на міський бюджет лягає і необхідність виплачувати виконавчий збір, який становить 24 тис. грн за кожним судовим рішенням. А оскільки зараз на розгляді в суді знаходяться вже більше 600 позовів ветеранів, то нескладно порахувати, що тільки один виконавчий збір може обійтися Чугуївським платникам податків в суму близько 15 млн грн.

Хочу відзначити, що подібна ситуація склалася не тільки в Чугуївській громаді, а й по всій країні. Ще в кінці минулого року ми підготували, а міський голова відправила за своїм підписом листи в усі вищі органи влади України, у тому числі Офіс Президента, Верховну Раду і ряд міністерств, в яких ми просимо вжити заходи для вирішення цієї правової колізії. Паралельно ця проблема піднімалася Галиною Мінаєвою і по лінії Асоціації міст України. Отже ми не втрачаємо надію, що питання виплат нашим ветеранам буде вирішене, і вирішене справедливо.

На завершення хочу ще раз підкреслити, що ні міська влада Чугуєва, ні Управління соціального захисту населення не проти виконання рішень Конституційного суду. Ми з незмінною повагою ставимося до наших земляків, які в різні роки ризикували здоров’ям і життям заради захисту Батьківщини. Але ми також вважаємо, що міський бюджет не повинен розплачуватися десятками мільйонів гривень громади за боргами держави.