Пятница, января 22, 2021
  • «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою
    «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою

    25 січня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої з мешканцями на тему «Загальні питання життєдіяльності громади».

    Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69 або 063-103-09-18

Свій 104-й День народження відзначає мешканка Чугуєва Єршова Варвара Феофанівна. 17 грудня до оселі іменинниці завітали завідувач відділення соціальної допомоги вдома Олена Ферлій та фахівець з соціальної допомоги Ольга Болохова Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради. Вони привітали Варвару Феофанівну найщирішими побажаннями та подарунками від імені міського голови Галини Мінаєвої

Цю миловидну жінку пам’ятають багато співробітників меблевого комбінату. Варвара Феофанівна була відповідальна за раціон працівників підприємства – близько тридцяти років пропрацювала поваром. Її апетитні обіди досі згадують співробітники комбінату і при випадкових зустрічах протягом багатьох років дякують своєму кухарю за смачну їжу.

Народилася Варвара Єршова в селі Коробочкине Чугуївського району. У родині виховувалися вісім дочок. Батьки були сільськими трудівниками – до праці з малих років були привчені й сестри. До Великої Вітчизняної війни Варвара працювала на Харківському тракторному заводі – дівчина освоїла зовсім не жіночу професію токаря-універсала. Однак в 1941 році всі плани порушила війна – юна Варя залишила роботу на заводі і повернулася в рідне село. Під час війни довелося багато працювати в колгоспі, пережити фашистську окупацію. Після того як німці спалили рідну хату Варвари, її прихистила сестра, яка на той момент вже була заміжня і жила з родиною в Чугуєві. З тих пір Варвара Феофанівна живе в Чугуєві. Працювала в райспоживспілці на заготівлі овочів, але більшу частину життя пропрацювала поваром на меблевому комбінаті. За трудові досягнення має багато нагород, є ветераном праці, була депутатом місцевої ради одного з скликань.

В особистому житті теж не все було гладко. З майбутнім чоловіком познайомилася під час війни – в Чугуєві він перебував на лікуванні після отриманого на війні поранення. У переможному 1945-му у пари народилася дочка Людмила. Незважаючи на це, відносини з чоловіком не склалися – і він поїхав на батьківщину на Далекий Схід. Єдину дочку Варвара Феофанівна виховувала одна. Зараз дочка оточує маму турботою і любов’ю.

На питання, в чому секрет довголіття, Варвара Феофанівна відповідає, що він – в життєлюбності, здоровому способі життя, фізичній активності. А ще – в генах: в сім’ї Варвари Єршової було багато довгожителів. Її мама прожила 97 років; всі сестри, крім однієї, прожили 90 і більше років, але столітній рубіж вдалося перетнути тільки Варварі Феофанівні.