Пятница, января 22, 2021
 • «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою
  «Пряма лінія» телефонного зв’язку з міським головою Галиною Мінаєвою

  25 січня 2021 року з 16.00 до 17.00 відбудеться пряма лінія телефонного зв’язку міського голови Галини Мінаєвої з мешканцями на тему «Загальні питання життєдіяльності громади».

  Питання можна ставити за телефоном: (05746) 2-20-69 або 063-103-09-18

Станом на 01.12.2020 в Управлінні соціального захисту населення Чугуївської міської ради перебуває 1802 особи з інвалідністю

За рахунок коштів державного бюджету особи з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації. За 11 місяців поточного року управлінням видано 308 направлень для виготовлення та забезпечення засобами реабілітації, укладено 39 договорів з протезно-ортопедичними підприємствами на виготовлення технічних засобів реабілітації, протезно-ортопедичних виробів та інвалідних візків на загальну суму 1034,2 тис. грн (з них 17 договорів на забезпечення інвалідними візками).

Комісію з питань надання одноразової адресної соціальної матеріальної допомоги окремим категоріям мешканців м. Чугуєва надана грошова матеріальна допомога за рахунок коштів місцевого бюджету 333 особам з інвалідністю на загальну суму 925,8 тис.грн.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю за рахунок міського бюджету була виплачена грошова матеріальна допомога 46 особам з інвалідністю І групи підгрупи А та дітям з інвалідністю підгрупи А на загальну суму 29,5 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету та обласного бюджетів пройшли курс санаторно-курортного лікування 95 осіб з інвалідністю, в тому числі 1 учасник АТО/ООС з інвалідністю та 16 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1 особа з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС пройшла курс психологічної реабілітації.

6 дітей з інвалідністю пройшли курс реабілітації в реабілітаційних установах України та в КУ «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «ШАНС» за рахунок коштів державного бюджету.

Протягом 11 місяців 2020 року 2 особи з інвалідністю оформлені до інтернатних установ, які фінансуються обласним бюджетом.

Особи з інвалідністю мають можливість отримувати послуги соціальної реабілітації та адаптації в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради. КУ «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «ШАНС» надає послуги комплексної реабілітації дітям з інвалідністю та дітям групи ризику.

В Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради на обліку перебуває 453 людини з інвалідністю. Вони отримують послуги у всіх відділеннях територіального центру.

З початку року послугу догляду вдома отримали 114 людей з інвалідністю. З них послугу паліативного догляду вдома отримали 14 людей з інвалідністю. Паліативний догляд вдома – це організація комплексного підходу, спрямованого на поліпшення якості життя невиліковно хворого та членів його родини, надання психологічної, соціальної, духовної підтримки, незалежно від захворювання, віку, соціального статусу, національності, релігійних та політичних переконань.

Людей з інвалідністю на паліативному догляді соціальні робітники відвідують двічі на день, людей з інвалідністю, які отримують послугу догляду вдома, – 2, 3, 4, 5 разів на тиждень в залежності від групи рухової активності. Соціальні робітники надають такі послуги: допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування (допомога у приготуванні) їжі, прибирання (допомога у прибиранні) житла, прання, дрібний ремонт одягу, допомога у самообслуговуванні (допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні, вдяганні, роздяганні, зміні натільної білизни, зміні постільної білизни, у користуванні туалетом тощо), допомога при пересуванні по квартирі, допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, надання інформації з питань соціального захисту населення, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, допомога в оформленні документів, внесенні платежів та інше.

В період карантинних обмежень соціальні робітники продовжують надавати соціальні послуги з застосуванням санітарно-гігієнічних заходів. Соціальними робітниками з’ясовано потребу отримувачів соціальних послуг у продуктах харчування, у життєвонеобхідних ліках, засобах особистої гігієни тощо, забезпечено температурний скринінг і посилений моніторинг стану їх здоров’я, візуальна оцінка (згідно з графіком відвідувань), забезпечено проведення згідно з графіком відвідувань обов’язкове вологе прибирання, провітрювання житлових приміщень.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає допомогу 71 людині з інвалідністю. З загальної кількості людей з інвалідністю 10 осіб користуються технічними засобами реабілітації безоплатно згідно договору. Транспортні послуги та послуги соціального таксі отримали 168 людей з інвалідністю. Територіальний центр співпрацює з реабілітаційним центром «Шанс» – соціальне таксі підвозить батьків з дітьми з інвалідністю до центру і в зворотному напрямку. За цей час 27 дітей з інвалідністю отримали цю послугу. З початку року допомогу продовольчими наборами отримали 185 людей з інвалідністю. Також вони отримують перукарські послуги, швацькі послуги, допомогу в рубанні (розпилюванні) дров, принесенні вугілля, внутрішні ремонтні роботи, допомога в доставці товарів до місця проживання отримувачів послуг, допомога в доставці води, допомога з прибирання листя, сміття, допомога в обробітку присадибної ділянки, дрібний ремонт побутової техніки та інше.

У відділенні денного перебування на обліку 266 людей з інвалідністю(з них 101 людина з інвалідністю, що не досягла пенсійного віку). Всі мають можливість отримувати послуги соціальної адаптації та соціальної реабілітації. Завдання спеціалістів відділення денного перебування – запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань, підтримка фізичного та психологічного здоров’я людей з інвалідністю.

У квітні 2020 року територіальний центр отримав ліцензію на провадження діяльності з медичної практики, що надало можливість значно розширити надання фізіотерапевтичних процедур для людей з інвалідністю.

Люди з інвалідністю мають змогу отримувати фізіотерапевтичні процедури за призначенням сімейного лікаря, вузьких спеціалістів. На цей час у відділенні денного перебування надаються послуги магнітотерапії, електро- та фонофорезу, стимуляції м’язів апаратом «Ампліпульс», процедури лікувальними токами, інгаляції, кисневі коктейлі, ароматерапія та спеліотерапія (соляна кімната). Всі послуги можна отримати як окремо, так і комплексно. Розроблені чотири оздоровчі комплекси заходів. Основою першого комплексу заходів є оздоровлення за допомогою кисневого коктейлю, основа другого комплексу – психологічне розвантаження. Оздоровлення за допомогою спелеотерапії (соляної кімнати) є основою третього комплексу. Четвертий комплекс складається з психологічної адаптації, дозвіллєвих заходів.

За направленням лікаря люди з інвалідністю отримують курси  оздоровчого масажу.

Люди з інвалідністю також можуть отримати індивідуальний курс фізичної реабілітації для відновлення рухової активності після перенесеної хвороби, підтримки фізичного здоров’я, відновлення порушених чи відсутніх функцій. Спеціаліст з фізичної реабілітації навчить способам досягнення самостійності в побуті, самообслуговуванні, пересуванні, а також підтримки фізичного самопочуття і здоров’я. В цьому допоможуть такі тренажери, як фітбол, степ платформа, орбітрек, багатофункціональний еспандер, силовий тренажер, профілактор Євмінова, велотренажер, бігова доріжка та дрібний спортінвентар – скакалки, гантелі, обручі, гімнастичні палки, м’ячі.

Людям з інвалідністю завжди доступна індивідуальна консультація чи групові заняття з психологом.

Карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19 дещо обмежили кількість запланованих заходів для людей, що втратили працездатність у зв’язку з хворобою, тому у 2020 році отримали вищезазначені заходи тільки 79 осіб з інвалідністю.

У разі послаблення або зняття карантинних обмежень, особам з інвалідністю будуть надаватись всі послуги та заходи відділення денного перебування, як то: навчання на 5 факультетах Університету третього віку, навчання у мистецьких студіях «Живопис» та «Чугуївська кераміка», заняття з інструктором з трудової адаптації по рукоділлю, заняття в танцювальному гуртку «Грація », участь у клубах за інтересами, відвідування театрів, музеїв, виставок, проведення екскурсій.

У теперішніх складних обставинах співробітниками відділення розроблені та працюють нові форми надання послуг людям з інвалідністю, а саме онлайн-спілкування та надання послуг у дистанційному режимі.

Соціальна сфера міста пишається відкриттям у 2018 році КУ «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «ШАНС» (далі – Центр), який має необхідне сучасне обладнання необхідне для фізичної, психологічній та соціальній реабілітації дітей з інвалідністю та дітей з групи ризику. Запровадження комплексної реабілітації спрямовано на досягнення самостійності в життєвих навичках, включаючи самообслуговування та соціальну адаптацію їх з метою наступної інтеграції в суспільство.

Протягом 2020 року центром надані послуги 96 дітям з інвалідністю, в т.ч. 11 паліативних дітей. Забезпечувалось перевезення дітей з порушеннями розвитку до центру та у зворотному напрямку безкоштовно соціальним таксі.

Діти, які перебували у програмі Центру, згідно з індивідуальними планами реабілітації отримували такі послуги:

 • індивідуальні заняття з корекції порушень мовлення з вчителем- логопедом;
 • психолого-педагогічну корекцію та діагностику;
 • індивідуальні та групові заняття з вчителем-реабілітологом;
 • лікувальний масаж;
 • індивідуальні та групові заняття з фахівцем з фізичної реабілітації;
 • заняття з сенсорної інтеграції;
 • консультації лікаря-педіатра.

Батьки, діти яких перебувають на програмі реабілітації, постійно отримують інформацію та консультації фахівців Центру стосовно розвитку їх дітей.

Під час карантину фахівці Центру щоденно дистанційно проводили онлайн заняття з дітьми з інвалідністю (згідно затвердженого розкладу занять), а також консультації та вебінари для батьків дітей, які знаходяться на програмі реабілітації.

З метою підвищення якості надання реабілітаційних послуг фахівці Центру постійно підвищують свій рівень кваліфікації, беручи участь у вебінарах, семінарах, тренінгах за фахом.

Проводиться відповідна робота щодо подальшого поповнення матеріально-технічної бази. У 2020 році з Фонду розвитку міста було виділено 73,965 тис. грн на придбання сучасного реабілітаційного обладнання. Завдяки перемозі Центру в конкурсі проєктів «Разом в майбутнє» на прилеглій території облаштовано дитячий ігровий майданчик, пристосований для дітей з інвалідністю, з безпечним покриттям та встановленнм 6 одиниць реабілітаційного обладнання. Тепер фахівці Центру мають змогу проводити реабілітаційні заняття на свіжому повітрі, а діти з інвалідністю проводять дозвілля на пристосованому для їх потреб обладнанні.

До Міжнародного дня людей з інвалідністю діти, які знаходяться в програмі Центру, крім реабілітаційних заходів були залучені до творчої роботи: малювання «Світ навколо», ліплення «Мій світ», конструювання «Будинок мрії», участі у зйомках соціального ролику «Всі ми рівні».

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради