Суббота, октября 31, 2020

 22 вересня – День партизанської слави. У Чугуєві вшанували пам’ять учасників партизанського руху покладанням квітів до Меморіалу в сквері Слави. У заході взяли участь представники виконавчого комітету Чугуївської міської ради на чолі з міським головою Галиною Мінаєвою, депутати обласної і міської рад, представники установ і організацій, лідери громадських організацій, жителі міста.

На території Харківської області та безпосередньо на Чугуївщині в роки Другої світової війни було організовано активний опір окупаційному режиму.

На жаль, сторінка історії про участь Чугуєва в партизанському русі вивчена далеко не повно. Але навіть скупі факти говорять про мужню боротьбу місцевого населення з загарбниками. Так, в Книзі пам’яті України (№13) є поіменний список 24 жителів Чугуївського району та 6 – міста Чугуєва, які брали участь у партизанській боротьбі і загинули під час бойових завдань.

Федір Никифорович Бондаренко працював в авіачастині і був залишений в Чугуєві на підпільну роботу; в результаті зради був повішений 18 квітня 1942 року на колишній базарній площі разом зі своїми соратниками: Сергієм Петровичем Борисовим, тодішнім начальником пожежної охорони Чугуєва, і Віктором Павловичем Ястребовим, головою сільради Клугино-Башкирівки. На їх честь на будинку № 8 по вул. Жадановського встановлено меморіальну дошку.