Суббота, октября 31, 2020

Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету Чугуївської міської ради на своєму черговому засіданні. В ході обговорення питання встановлення нового тарифу на послуги КП «Чугуївтепло» міський голова Галина Мінаєва зазначила, що основним мотивом для повернення одноставочного тарифу в Чугуєві стали численні звернення городян, які не готові платити за тепло цілий рік. Тепер, незважаючи на деякі складності для комунальників, які втратили джерела доходу в теплу пору року, чугуївці будуть платити за спожите тепло лише в опалювальний сезон.

При зростанні вартості більшості складових тарифу, але за рахунок зниження на 37% вартості газу, вартість тепла для чугуївців або не зміниться, або навіть може зменшитися в межах 5%.

А спеціально для будинків, в яких з технічних причин немає загальнобудинкових приладів обліку тепла, готується ще одне рішення виконавчого комітету, яке планується прийняти вже на наступному його засіданні. Щоб для жителів таких будинків (а це в основному багатоквартирні двоповерхівки) вартість тепла не зростала, прийнято рішення формувати тарифи з урахуванням так званого теплового навантаження. Нововведення в законодавстві від 2019 року дозволяють враховувати теплове навантаження при розрахунку тарифу. А оскільки абсолютна більшість таких будинків експлуатується вже понад півстоліття, то в міській раді прийняли рішення зменшити норму теплового навантаження, що дозволить якщо й не зменшити вартість тепла для їх мешканців, то хоча б утримати її на нинішньому рівні.