Четверг, января 21, 2021

20 липня під відкритим небом на базі відпочинку «Імідж» на Фігуровці відбулося відкриття чергового XXI Міжнародного рєпінського пленеру. Цьогоріч він відбуватиметься з урахуванням епідеміологічної ситуації і карантинних обмежень. Проте, організатори доклали зусиль, щоб зберегти найголовніше – особливий та неповторний дух пленеру й атмосферу творчості, заради яких і приїжджають щороку в Чугуїв художники зі всього світу

Протягом вісімнадцяти днів в Чугуєві і в околицях міста будуть працювати 11 професійних художників з різних міст України, що представляють різні живописні школи. Але об’єднуватиме їх цьогорічна тема пленеру – «Вчитель і учень: творча причетність», оскільки саме в образотворчій сфері вплив професійного педагога на становлення і розвиток художника має велике значення.

Переважна більшість художників, що увійшли до складу творчої групи, будуть працювати на батьківщині Іллі Рєпіна вперше. Для них планується тематична екскурсія до Харківського художнього музею, відвідування виставки творів учасників конкурсу на здобуття премії ім. І.Ю. Рєпіна-2020 року, екскурсія до Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна і кілька арт-вечорів, присвячених знайомству з життям і творчістю великого чугуївця.

Як і минулого року, з метою професійного спілкування художників і обміну досвідом передбачено творче злиття двох пленерів – XXI Міжнародного рєпінського і XI міського пленеру ім. Петра Мальцева. В рамках цих двох заходів будуть організовані кілька спільних пленерних виїздів на етюди.

Завершиться пленер підсумковою виставкою творчих робіт його учасників 2 серпня 2020 року в Культурному центрі «Імідж». Відбір робіт буде проводити виставковий комітет, до складу якого входять мистецтвознавці Харківщини, а очолює – Чугуївський міський голова Галина Мінаєва. Нагадуємо, що, згідно з умовами Положення Міжнародного рєпінського пленеру, кожен його учасник передає у художній фонд міста дві роботи, написані в період роботи пленеру.

Закриття XXI Міжнародного рєпінського відбудеться в день святкування Дня народження Іллі Рєпіна 5 серпня 2020 року на території будинку-садиби художника з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм.