Пятница, августа 07, 2020

Короткий аналіз виконання бюджету Чугуєва за перше півріччя. Більше інформації – в розділі «Звіти про виконання міського бюджету»

За звітними даними органів казначейської служби за січень-червень дохідна частина бюджету виконана на 104,2% (з урахуванням міжбюджетних трансфертів та власних надходжень бюджетних установ). До бюджету зараховано 158,4 млн грн, при планових показниках 152,1 млн грн. Загальний фонд бюджету виконано на 104,9%. При планових показниках 141,0 млн грн фактично зараховано – 148,0 млн грн. Спеціальний фонд бюджету виконано на 93,8%. До бюджету мобілізовано 10,4 млн грн, при планових показниках, з урахуванням кошторисних призначень власних надходжень бюджетних установ 11,1 млн грн.

Питома вага податкових надходжень (105,1 млн грн) в загальному обсязі надходжень бюджету міста становить 66,3%, неподаткових надходжень (4,7 млн грн) – 3,0%, трансфертів (48,6 млн грн) – 30,7%.

Доходи загального фонду (без урахування трансфертів) виконано на 107,8%. Надходження склали 107,4 млн грн при планових показниках 99,6 млн грн.

У порівнянні з відповідним періодом 2019 року (93,4 млн грн) темп росту надходжень до бюджету становить 115,0%, в абсолютних показниках надходження зросли на 14,0 млн грн.

При тому надходження до бюджету плати за землю знизилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 1,3 млн грн як наслідок заходів, вжитих Урядом для зменшення навантаження на бізнес у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Отриманий обсяг надходжень дав можливість у повному обсязі забезпечити своєчасне і безперебійне фінансування всіх затверджених бюджетних програм.

Видаткова частина загального та спеціального фондів міського бюджету за січень – червень 2020 року виконана у сумі 144,4 млн грн при плані 193,8 млн грн, або на 74,5%, за 53 бюджетними програмами.

У порівнянні з минулим роком видатки зменшились на 52,3 млн грн, це відбулось внаслідок змін у механізмі фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг, субсидій населенню, надання допомоги сім’ям з дітьми безпосередньо з державного бюджету, тобто скорочено шлях проходження коштів з державного бюджету до одержувачів соціальних допомог, пільг та субсидій.

За рахунок трансфертів з державного та обласних бюджетів здійснено видатків на суму 39,2 млн грн, або 27,1% усіх видатків бюджету. В основному це субвенції з державного та обласного бюджетів у сфері освіти та охорони здоров’я, субвенція на розвиток доріг.

З міського бюджету передана реверсна дотація державному бюджету у сумі 5,0 млн грн, що на 1,4 млн грн менш аналогічного періоду минулого року.

У січні-червні з міського бюджету було профінансовано 18 місцевих програм на загальну суму 29,9 млн грн, у тому числі на розвиток житлово-комунального господарства – 22,7 млн грн, соціальний захист населення – 1,7 млн грн, на виконання програми економічного та соціального розвитку – 1,7 млн грн, також на інші місцеві програми – 3,8 млн грн, це програми розвитку місцевого самоврядування, культури та спорту, підтримки ОСББ, підтримки військових частин, профілактики злочинності, цивільного захисту.

За рахунок міського бюджету у сумі 405,2 тис. грн, надані пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку та безкоштовного перевезення пільгового контингенту автомобільним транспортом, забезпечено надання одноразової матеріальної допомоги 1100 тис. грн, в тому числі у зв’язку з тяжким захворюванням на суму 513,0 тис. грн, проведено санаторно-курортне лікування 18 осіб з інвалідністю, ветеранів війни.

З бюджету міста здійснюється фінансування 39 установ соціально-культурної сфери – це заклади освіти, культури, соціального захисту та управління, в яких працює 1225 осіб, видатки на утримання установ склали 100,9 млн грн, або 70,0% всіх видатків.

Переможцями конкурсу «Громадський бюджет» в 2020 році визначено 11 проектів, які профінансовані на суму 0,7 млн грн.

У січні-червні виконані поточні роботи з благоустрою міста на 6,3 млн грн та роботи з поточного ремонту доріг виконано на 0,7 млн грн, відповідно до затвердженої місцевої програми.

Забезпечена достовірність та повнота інформації про виконання бюджету міста шляхом розміщення відповідних матеріалів на офіційному веб-сайті міста Чугуєва та у пресі.

Станом на 01.07.2020 року заборгованість по заробітній платі бюджетних установ відсутня.

Також повідомляємо що на фінансування заходів, спрямованих на запобігання розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19), з міського бюджету виділено 2,1 млн грн, у тому числі на засоби індивідуального захисту, медичне обладнання, підвіз працівників, доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, засоби гігієни.

Детальніше за посиланням: http://chuguev-rada.gov.ua/info/page/8589