Четверг, июля 09, 2020

Як відомо, 11 березня Кабінет Міністрів оприлюднив рішення щодо введення загальнодержавного карантину через коронавірус. Вони значно уповільнили економічне життя в країні, і зокрема в Чугуєві. Промислові підприємства міста в цей складний час продовжують працювати, а надходження до бюджету за 4 місяці виконані майже в повному плановому обсязі. На сьогоднішній день заборгованість з виплати з заробітної плати в бюджетній сфері міста відсутня. Карантинні обмеження для роботи підприємств, громадян, прийняті міською радою рішення на підтримку ФОП призвели до бюджетних втрат

До міської скарбниці не надійшли кошти за такими видами платежів:

- плата за землю – недоотримано 0,4 млн грн (при плані 3,67 млн грн);

- протягом чотирьох місяців бюджет недоотримав 0,23 млн грн від акцизних податків з вироблених в Україні та ввезених на митну територію підакцизних товарів (пального);

- плати за надання адміністративних послуг – 0,3 млн грн;

- орендної плати за користування комунальним майном –0,04 млн грн.

Незважаючи на все вищезазначене, ми в повній мірі усвідомлюємо важливість підтримки місцевого бізнесу навіть в такі скрутні для міського бюджету часи. Минулого тижня міська рада прийняла два важливі рішення: про звільнення орендарів комунального майна від сплати за його користування за квітень 2020 року та про звільнення чугуївських підприємців, яким заборонено здійснювати діяльність під час карантину, від єдиного податку за травень.

Отже, за період з 1 травня до 21 травня включно орендодавцями не буде проводитись нарахування орендної плати за користування комунальним майном суб’єктам господарювання – підприємцям. Також на період з 1 травня до 31 травня для платників єдиного податку 1 та 2 групи, яким заборонено здійснювати діяльність під час карантину, поширюється ставка 0%.

Зараз місто, як і вся держава, поступово входить в звичний режим роботи: відновили діяльність продовольчі ринки та магазини непродовльчих товарів, запрацювали літні майданчики закладів громадськоого харчування, надають побутові послуги перукарні та різноманітні майстерні. Незабаром, як обіцяє Уряд, розпочнуться нові етапи послаблення карантинних обмежень.

Отже, сподіваюсь, що найближчим часом спільними зусиллями нам вдасться надолужити збитки, які економіці міста наніс карантин, і повернутися до звичного режиму життя.

Бажаю усім міцного здоров'я! Бережіть себе і своїх рідних.

Міський голова Галина Мінаєва