Четверг, июля 09, 2020

Шановні мешканці міста Чугуєва! Купівля товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для вас, ваших рідних і друзів

 

Торгівля з рук у невстановлених місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ. Але, необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів на здійснення торговельної діяльності.

Зверніть увагу: купуючи продукти у невідомих осіб, які не мають документів, що підтверджують якість і безпеку продукції, неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Така продукція представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!

Довести факт отруєння буде неможливо, бо складно визначити особу (продавця), якій можна пред’явити звинувачення (відсутні докази у формі розрахункового документу щодо купівлі-продажу продукції).

Необхідно не забувати про ще одну проблему, яку несе в собі стихійна торгівля – це небезпека розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19.

Шановні мешканці міста, будьте обережні! Користуйтеся лише послугами стаціонарної мережі продуктових магазинів або продавців на офіційних ринках. Бережіть своє здоров’я та життя, рідних і близьких вам людей!

У разі виявлення фактів продажу товарів у не встановлених для здійснення торгової діяльності місцях, просимо вас повідомляти до Чугуївського відділу поліції ГУ НП в Харківській області за телефонами: 2-20-13 або 102.