Четверг, июля 09, 2020

Служба у справах дітей виконавчого комітету Чугуївської міської ради запрошує небайдужих громадян міста Чугуєва стати патронатними батьками для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 

Соціальну послугу з патронату над дітьми – нову форму тимчасового сімейного виховання та реабілітації дитини на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин (ст.252 Сімейного Кодексу України) впроваджено в Україні в 2016 році. На сьогодні у Харківській області успішно функціонують 17 патронатних сімей, в тому числі – дві патронатні родини мешкають в Чугуївському районі, одна – в Малинівській ОТГ.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки при Центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді Харківської обласної державної організації, виконує обов’язки на професійній основі. При цьому патронатний вихователь має бути безробітним та не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами. Термін перебування дитини в патронатній сім’ї не може перевищувати трьох місяців, в окремих складних випадках – шість місяців.

Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку). У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, або малюк віком до 1 року, або дитина з інвалідністю, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину.

Шановні мешканці міста! Якщо ви готові тимчасово взяти до своєї родини дитину, залишену без батьківського піклування, надати їй підтримку та допомогу, звертайтесь до Чугуївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м.Чугуїв, вул. Старонікольська, 20, каб.1 (телефон для довідок (05746) 2-33-45).