Четверг, января 21, 2021

Ставити питання на пряму лінію мешканцям було запропоновано стосовно діяльності в галузях медицини, освіти, сім’ї та молоді, культури і спорту. Надаємо відповіді на основні запитання, які було порушено під час прямої лінії

 

1. Чи будуть працювати цьогоріч дитячі табори?

Через карантинні обмеження пришкільні табори влітку 2020 року працювати не будуть. Їх не рекомендують відкривати Міністерство освіти і науки та Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Причиною такого рішення є високий ризик зараження дітей.

Що стосується дитячих таборів, то їх відкриття можливе на останньому етапі виходу з карантину. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 26 травня. МОЗ заздалегідь надасть рекомендації щодо умов відкриття та діяльності цих дитячих закладів. Наразі в регіонах очікують на послаблення карантинних заходів з 10 червня, появи рекомендації щодо умов відкриття дитячих таборів та правил направлення дітей на відпочинок до таких закладів.

У 2020 році передбачено оздоровлення дітей пільгових категорій за кошти міського бюджету. Цього року із міського бюджету було виділено 190 тис.грн, за рахунок яких придбано путівки для оздоровлення 25 дітей Чугуєва на ІІ зміні з 25 червня по 15 липня 2020 року (21 день) у ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березовські мінеральні води». У разі подовження карантинних заходів відпочинок дітей може бути перенесено на деякий час.

Повна вартість однієї путівки становить 10080,0 грн, тобто з міського бюджету за одну путівку сплачено 7 600 грн, а частину вартості путівки (2 480 грн) будуть сплачувати батьки, діти яких мають пільгову категорію.

Щодо оздоровлення дітей пільгових категорій за кошти обласного та державного бюджетів, на даний час офіційна інформація відсутня.

2. Як працюють бібліотеки міста, Культурний центр «Імідж» та школи естетичного виховання під час карантину?

У зв’язку з продовженням карантину у м. Чугуєві до 22 червня, бібліотеки міста поки що не працюють. Але з 10 червня, за умов дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, відвідування бібліотек для обслуговування її користувачів, крім комп’ютерних та читальних залів, які діють при бібліотеках, буде дозволено.

Культурний центр «Імідж» теж поки що не працює для відвідування. З 1 червня буде дозволено відвідування спортивних гуртків, фітнес-центрів, які діють на базі Культурного центру «Імідж», але тільки за умов дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Зали будуть відкриті тільки для дорослих; кількість учасників групи не буде перевищувати 10 осіб; дистанція між відвідувачами – не менше 1,5 метра.

З 10 червня буде дозволено відвідування закладів культури, у тому числі проведення культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 м2 площі приміщення, де проводиться захід.

Чугуївська дитяча музична школа вже не працює на відвідування – почалися літні канікули.

У Чугуївській дитячій художній школі ім. І.Ю. Рєпіна з 1 червня буде дозволено відвідування занять у групах не більше ніж 10 осіб для проведення практичних занять на вулиці.

3. Як відбуватиметься ЗНО-2020?

Зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 11 класів закладів загальної середньої освіти м. Чугуєва у 2020 році відбудеться у звичайному форматі. Тестування з основних предметів буде проходити у п’ятьох закладах освіти міста Чугуєва – ЗОШ №1, НВК №5, НВК №6, НВК №8, Клугино-Башкирівській ЗОШ. Інші предмети наші випускники складатимуть у закладах освіти м. Харкова, обов’язково буде забезпечено підвіз випускників до пунктів ЗНО. Тестування проходитиме з дотриманням карантинних вимог.

4. Чи планується цьогоріч в Чугуєві проводити загальноміське свято на площі Соборній для випускників чугуївських загальноосвітніх шкіл?

До міської ради надходять численні звернення від випускників цього року та їхніх батьків з проханням провести традиційне загальноміське свято. В цьому році вперше за багаторічну історію міста такий захід неможливо провести через карантинні обмеження. Але у міській раді розглядають можливість проведення свята для випускників пізніше, коли карантин закінчиться. Можливо, святковий захід буде організовано в серпні в рамках відзначення Дня міста.

5. Коли розпочнуть роботу спортивні клуби, які спортивні заходи планується провести найближчим часом?

З 1 червня постановою КМУ дозволено роботу закладів фізичної культури та спорту. Зокрема, йдеться про спортивні зали та фітнес-центри. Проте проведення групових занять у кількості понад 10 людей досі під забороною.

У червні у Чугуєві заплановано провести низку спортивних заходів: відкриття велосезону, першість з міні-футболу серед дитячих дворових команд, фестиваль з беговелів для наймолодших учасників. До Дня молоді планується проведення міського фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я» та фестивалю фарб Холлі. Обласні Спартакіади серед районів та міст обласного значення перенесені орієнтовно на вересень-жовтень.

6. Як у Чугуєві готуються до відкриття дитячих садочків?

Регіональна комісія ТЕБ та НС дозволила розпочати на території області роботу дошкільних навчальних закладів, рекомендувавши поетапне їх відкриття. В дитячих садочках Чугуєва майже все готово до прийому дітей. Процес підготовки контролюється Управлінням освіти Чугуївської міської ради та фахівцями Держпродспоживслужби. Йдуть лабораторні дослідження води і піску; проводиться дезінфекція всіх приміщень і формується запас засобів індивідуального захисту, замовляються продукти харчування. Всі протиепідемічні вимоги до роботи дитячих садків Чугуєва забезпечуються за рахунок міського бюджету в повному обсязі. Батьки в телефонному режимі будуть проінформовані про дату відкриття дитячого садочку.