Среда, ноября 25, 2020

Станом на 1 травня 2020 року загальний борг мешканців Чугуєва за вже надані комунальні послуги підприємствами міста становить біля 32 млн грн, що втричі більше, ніж на 1 січня 2020 року. Зокрема, перед КП «Чугуїввода» – 7 млн 291 тис. грн, КП «Чугуївтепло» – 21 млн 367 тис. грн; КЖРЕП – 3 млн грн; КП «Чугуївський комунальний комплекс» – 787, 9 тис. грн. У зв’язку з цим міський голова Галина Мінаєва звертається до мешканців Чугуєва

– Я повною мірою усвідомлюю, що наразі, у зв’язку з карантинними обмеженнями, що встановлені урядом ще з 12 березня, у багатьох сім’ях значно погіршилося матеріальне становище, скоротилися доходи і, навпаки, через перебування вдома зросли видатки.

У той же час прошу зрозуміти й те, що під час карантину життя у нашому місті не зупиняється. Всі комунальні підприємства працюють в штатному режимі, забезпечуючи надання необхідних послуг чугуївцям. Постачається вода, усуваються аварійні ситуації, відбувається заміна водопровідних та каналізаційних мереж, їх обслуговування. Тепловики виконують роботи з підготовки котелень та мереж до нового опалювального сезону. Тривають планові роботи з ремонту доріг та тротуарів у різних районах міста. Щоденно вивозиться сміття, ліквідуються стихійні звалища. Тривають роботи з модернізації системи освітлення на вулицях Чугуєва, обслуговування та заміни пошкоджених елементів. Докладаються великі зусилля щодо благоустрою: проведено висадку квітів та зелених насаджень, кронуються дерева, викошується трава. Підтримуються у належному стані дитячі майданчики, інші зони відпочинку, місця загального користування. Ремонтується та обслуговується житловий фонд. У цей складний час нам вдається поліпшувати й матеріально-технічну базу комунальних підприємств: було придбано новий сміттєвоз для ЧКК, спецавтомобіль – для КП «Чугуївтепло». Під час карантину збільшилося навантаження на працівників КЖРЕП, що регулярно проводять заходи з дезінфекції під’їздів та вхідних груп багатоквартирних будинків. Для підтримки роботи комунальних підприємств у 2020 році було виділено кошти з місцевого бюджету на проведення дезінфекції житлового фонду, погашення боргів, матеріальне заохочення працівників, які працюють в умовах карантину зі шкідливими розчинами.

Шановні земляки! Для подальшого безперебійного процесу надання комунальних послуг належної якості, всім слід поставитися до питання сплати за них з усією серйозністю та відповідальністю. Адже саме ваші платежі, тобто реальні обігові кошти, – запорука сталого функціонування підприємств-надавачів послуг, усього житлово-комунального господарства – найважливішої галузі життєзабезпечення городян. Люди, які щоденно працюють (до того ж нерідко у надскладних умовах), забезпечуючи усіх нас звичними благами, не повинні залишатися без зарплат. Придбання необхідних матеріалів, палива, запчастин і т.д. теж потребує значних коштів. Криза неплатежів призведе до непередбачуваних катастрофічних наслідків для усього міського господарства. До того ж ситуацію погіршують й зміни у порядку оплати державної субвенції комунальним підприємствам за надані послуги населенню (так звана монетизація), а також і досі з державного бюджету не відшкодовується різниця у тарифах, що тягне за собою мільйонні збитки підприємств.

Тож звертаюся до чугуївців з переконливим проханням своєчасно та повністю розраховуватися за надані послуги, тим самим забезпечуючи для себе належну якість життя та благополуччя (у тому числі й гігієнічного, що надто актуально на сьогодні).

Я щиро дякую всім працівникам, які забезпечують в цей непростий час стале функціонування міського господарства, працюють над покращенням умов проживання у нашому місті, дбають про комфорт мешканців. А вам, жителі міста, вдячна відповідальну громадянську позицію, за розуміння та дотримання карантину, як би від цього всі не втомилися.