Понедельник, сентября 28, 2020

Чугуївські військовослужбовці приймали вітання з Днем піхоти; на території частини було відкрито Меморіал пам’яті загиблим бійцям на сході України, а також з прапором бригади та особовим складом попрощався вже колишній командир полковник Володимир Кокорєв, а прийняв знамено новопризначений на цю посаду підполковник Павло Федосенко. З огляду на ситуацію у країні та карантинні обмеження, захід відбувся з урахуванням відповідних санітарно-гігієнічних правил та вимог.

В урочистостях взяли участь командувач військами ОК "Схід" Збройних Сил України Олександр Нестеренко, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, Чугуївський міський голова Галина Мінаєва, голова Чугуївської районної державної адміністрації Сергій Лободенко. У своїх промовах вони щиро привітали військовослужбовців з нагоди Дня піхоти, що вдруге відзначається в нашій країні на знак вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій. Вітаючи бійців зі святом від імені всієї чугуївської громади, Галина Мінаєва підкреслила, що саме піхотинці є основою бойової могутності Збройних Сил України та славою українського війська, висловила подяку за сумлінну службу, мир та спокій на чугуївській землі. З нагоди Дня піхоти низка військовослужбовців отримали нагороди на відзнаки різних ступенів. У свою чергу, очільники області, Чугуєва та району отримали Подяки від військового командування за всебічну підтримку Збройних Сил та плідну співпрацю.
З болем у душі та зі схиленими у скорботному мовчанні головами учасники заходу відкривали Меморіал пам’яті за загиблими побратимами. Окрім самого пам’ятного знаку з тризубом у центрі, на Меморіалі височіють гранітні дошки (відповідно до років війни) з іменами загиблих героїв. Усього 63 військовослужбовці бригади віддали свої життя за свободу та незалежність України у бойових діях на сході. Як данина їх подвигу та на знак вічної пам’яті про них до Меморіалу було покладено квіти.
Завершився захід урочистим прощанням полковника Кокорєва з бригадним прапором та його передачею новому командиру - підполковнику Федосенку. Промова колишнього командира до особового складу була лаконічною: "Мав честь служити з вами!" - і цим все сказано...