Понедельник, сентября 28, 2020

Чугуїв знову показав високий результат – 12 проєктів пройшли конкурсний відбір і будуть реалізовані. Загальний бюджет цих мініпроєктів становить 3 391,243 грн. За умовами обласного конкурсу «Разом в майбутнє» фінансування мініпроєктів-переможців відбувається на таких умовах: 50% – кошти обласного бюджету, 45% – кошти місцевого бюджету та 5% становить внесок конкурсанта
Обласний конкурс мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» проводиться за підтримки Харківської обласної ради з 2012 року.

2020 року конкурсанти мали можливість подавати заявки за трьома номінаціями: «Добробут та розвиток громад», «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму», «Благоустрій та охорона довкілля». Всього від громадських організацій, ОСББ і вуличних комітетів міста в 2020 році було подано 16 заявок, з яких 12 здобули перемогу.

6 мініпроєктів будуть реалізовані в освітній сфері. Завдяки реалізації мініпроєкту «Англійська для всіх» у Чугуївському навчально-виховному комплексі №6 буде облаштовано лінгафонний кабінет, що сприятиме ефективному вивченню іноземних мов учнями закладу.

Мініпроєкт «Територія дружби» дасть змогу створити комфортні умови для проведення дозвілля учнів Чугуївського НВК №5 в позаурочний час, на перервах під час навчально-виховного процесу, на прогулянках під час групи продовженого дня учнів 1-4 класів та у період роботи літнього пришкільного табору шляхом облаштування майданчику зі штучним покриттям та придбання ігрових форм.

Одразу 2 мініпроєкти будуть реалізовані в Чугуївському НВК №8. «Безпечні ігри на свіжому повітрі» – мініпроєкт з такою назвою має за мету поліпшити умови перебування вихованців у Чугуївському НВК №8 та підвищити безпеку перебування дітей у закладі шляхом встановлення тіньових навісів та облаштування м’якого покриття на території закладу освіти.

Мініпроєкт «Розвиток дитини на кінчиках її пальців» спрямований на розкриття творчого потенціалу учнів та вихованців освітнього закладу шляхом поліпшення умов трудового навчання, а саме створення зонального простору, придбання сучасних меблів та матеріалів.

Багато уваги в нашому місті приділяється створенню інклюзивних навчальних умов. У Чугуївській загальноосвітній школі №7 функціонує 5 інклюзивних класів, навчається 13 дітей з особливими освітніми потребами. Мініпроєкт «Заклад рівних можливостей» дозволить створити комфортні умови для перебування цих дітей в закладі, а саме – облаштувати окреме санітарно-гігієнічне приміщення, хол та влаштувати пандус.

У Чугуївській ЗОШ №1 в рамках мініпроєкту «Ресурсна кімната – крок до успішного життя» буде облаштовано спеціально організований простір, де будуть надаватися психологічно-педагогічні послуги та проводитися корекційно-розвиткові заняття.

На базі Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС» очікується створення зони вуличного реабілітаційного простору – ігрової зони та зони відпочинку – зі спеціальним обладнанням дозвіллєвого, когнітивного та фізично-розвивального плану.

2 мініпроєкти будуть реалізовані в ОСББ нашого міста. Мініпроєкт «Безпека людини-крок у майбутнє» передбачує облаштування приміщення диспетчерського пункту, встановлення відеоспостереження в ліфтових установках, машинних відділеннях, перед входом у під’їзди багатоповерхових житлових будинків, розташованих за адресами: м-н Авіатор мікрорайон, 139, м-н Авіатор мікрорайон, 143 та по вул. Харківській, 137.

Ще один мініпроєкт буде реалізований в ОСББ «Добробут Чугуєва». Житлові багатоповерхові будинки №9, 13, 15 по вул. Кожедуба розташовані в безпосередній близькості до Культурного центру «Імідж», який є місцем проведення різноманітних заходів, гуртків та спортивних змагань. Незважаючи на те, що пішохідний перехід від житлового будинку №15 по вул. Кожедуба до КЦ «Імідж» облаштовано «зеброю», вже багато разів на переході ставалися аварійні ситуації, в тому числі за участі дітей, що відвідують заклад. З метою попередження настання аварійних ситуацій, забезпечення безпечних умов пересування, як для автомобілістів, так і для пішоходів, проєктом передбачається встановити паркан та відеоспостереження, що дозволить убезпечити перехід до КЦ «Імідж» та ДЮСШ, а відеофіксація дозволить вчасно виявляти порушників дорожнього руху.

Ще один мініпроєкт, направлений на забезпечення безпечних умов проживання в нашому місті, має назву «На варті порядку». Він передбачує створення безпечних умов пересування на дорогах в межах міста Чугуїв шляхом встановлення радарів швидкості на сонячних батареях на автомобільному шляху міжнародного значення М-03 «Київ – Харків – кпп. Довжанський».

Завдяки реалізації мініпроєкту «Бібліоняня» на базі бібліотеки для дітей Чугуївської ЦБС буде створено територію дитячого розвитку та активності для проведення змістовного дозвілля, зокрема – надання підтримки батькам для нетривалого перебування дітей віком від 5 до 13 років в комфортному та безпечному середовищі; допомогу учням у підготовці домашніх завдань, проведення занять психологічного розвантаження дитини з арт-терапії та казкотерапії.

Мініпроєкт «Слобожанське ремесло» дозволить підвищити якість та модернізувати навчально-виховний процес у Чугуївській дитячій художній школі ім. І.Ю. Рєпіна шляхом переоснащення навчального кабінету сучасним професійним обладнанням.