Пятница, апреля 03, 2020

Асоціація міст України просить Президента України забезпечити термінове доопрацювання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)». Позицію АМУ щодо цього питання підтримує міський голова Галина Мінаєва

 

Не менш неприємною новиною, ніж поява коронавіруса, стала для очільників громад України інформація про прийняття парламентом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)». Ця новина стала настільки резонансною, що викликала низку звернень як з боку окремих керівників місцевого самоврядування країни, так і їх об’єднань. Зокрема, звернення на ім’я Президента з проханням не підписувати закон направила Асоціація міст України. У чому суть проблеми і яким чином ухвалення нового закону може вплинути на життя територіальних громад, в тому числі і міста Чугуєва, розповідає міський голова Галина Мінаєва:

– Положеннями зазначеного закону на два місяці скасовується нарахування та сплата вкрай важливих для територіальних громад податків – на нерухоме майно та на землю. Це податки бюджетоутворюючі для кожного населеного пункту України. Фактично ж від них звільняється і великий бізнес, і підприємства, які продовжують працювати на повну потужність. І це в той час, коли міста, селища, ОТГ змушені шукати в своїх небагатих бюджетах мільйони гривень на боротьбу з пандемією. Підвищення зарплати медикам, закупівля ліків, масок, тестів, обладнання – це проблеми, шляхи вирішення яких сьогодні шукає, напевно, кожен міський чи селищний голова України. Що означає скасування податків для бюджету нашого міста? Це 2105 тис. грн від податку на землю і 255 тис. грн від податку на нерухомість. Це значні кошти в міському бюджеті Чугуєва, особливо сьогодні, коли економічні втрати місцевих бюджетів від карантину важко порахувати навіть приблизно.

Ось чому я і мої колеги по Асоціації міст України висловили одностайну позицію про те, що в нинішньому вигляді закон підписувати категорично не можна. У той же час ми внесли свої пропозиції, яким чином держава може підтримати бізнес в ці непрості часи. Зокрема, мова йде про можливе розстрочення на виплату цих податків, встановлення податкових пільг тощо. Пропозиції Асоціації її голова Віталій Кличко направив Президентові України Володимиру Зеленському. Сподіваємося, що голос громад буде почутий главою держави, і разом ми зможемо вийти зі складної для країни ситуації.