Пятница, апреля 03, 2020

17 березня відбулось позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області. Місто Чугуїв на заході представляла міський голова Галина Мінаєва

 

На початку засідання голова ХОДА Олексій Кучер повідомив, що 16 березня Кабінет Міністрів України затвердив низку рішень, пов’язаних з припиненням розповсюдження коронавірусної інфекції. Він наголосив, що всі приписи, які є в цій постанові, мають бути виконані на території області. Під час засідання обговорили всі підготовчі заходи, дії служб та стан ситуації у сфері охорони здоров’я області.

Про готовність до впровадження карантинних заходів доповіли представники Національної поліції України, прикордонники, спеціалісти обласного лабцентру та інших структур. Голова ХОДА запропонував усім службам сформувати перелік потреб у індивідуальних засобах захисту для співробітників.

Також під час наради перший заступник директора філії «Південна залізниця» Сергій Клименко повідомив про дії, які прийматиме «Укрзалізниця»: «Тимчасово припиняються перевезення пасажирів залізничним транспортом на всіх видах внутрішнього сполучення – приміському, міському, регіональному та далекому. На сьогодні всі нормативні документи вже підписані. Починаючи з 18 березня, поїзди курсувати не будуть. Приміські поїзди курсуватимуть таким чином, що станом на 12:00 завтра на рейсі не буде жодного приміського поїзда. Компанія компенсує пасажирам повну вартість проїзних документів на всі скасовані через введення карантину рейси», – відзначив представник «Укрзалізниці».

Останні дані щодо розповсюдження COVID-19 на території України та у світі повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк: «Є напружена ситуація щодо розповсюдження коронавіруса COVID-19. На сьогодні в Україні виявлено 7 випадків, 2 з них – у місті Київ. У світі зареєстровано майже 170 тисяч випадків», – сказав заступник голови ХОДА. На Харківщині жодного випадку COVID-19 не зареєстровано.

Довідково:

16 березня на виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Постановою введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів.

Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня:

– на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

– перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Крім того, з 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.

З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).

При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.

Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

Міністерству охорони здоров'я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Контроль за виконанням даної постанови Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.

Органам влади, підприємствам та організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі онлайн.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102702

https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-prijnyav-rishennya-pro-zaboronu-pasazhirskih-perevezen-ta-obmezhiv-kilkist-uchasnikiv-masovih-zahodiv-10-osobami