Пятница, апреля 03, 2020

17 березня робочий день в Чугуївській міській раді розпочався з чергової наради щодо протидії можливому розповсюдженню коронавіруса. Міський голова Галина Мінаєва зібрала в своєму кабінеті керівників медичних установ Чугуєва (Центральної районної лікарні, міського Центру первинної медико-санітарної допомоги, відділення екстреної медичної допомоги), щоб вирішити два питання – додаткової координації дій і допомоги в придбанні для них необхідних засобів індивідуального захисту

З першим питанням все відносно зрозуміло: в разі підозри на коронавірус, пацієнт буде негайно на автомобілі швидкої допомоги (їх у нас всього чотири) доставлений в Харківську інфекційну лікарню, а машина там же пройде дезінфекцію. Якщо ж вірус в області буде набирати обертів, лікування почнеться вже в Чугуєві, силами нашої ЦРЛ. Її резервів і ресурсів вистачить на три дні інтенсивної роботи.

Що стосується питання придбання додаткових засобів захисту для медиків, на які місто готове виділити кошти, то і тут все не просто. Більш-менш ефективних респіраторів 2-3-го рівнів захисту, надійних костюмів і т.і. просто немає в продажу, причому розкуплені вони були задовго до останніх подій. Та ж сама історія і з апаратами штучної вентиляції легень – не знайдеш навіть апарати уживані і застарілих моделей, які роками були не затребувані на ринку. Проте, і міська рада, і медики докладають усіх зусиль і піднімають всі зв’язки для пошуку і покупки всього необхідного.

Мешканцям в цій ситуації не варто піддаватися панічним настроям, а слід зберігати спокій, дотримуватись правил безпеки та порад лікарів, не збиратися великими групами і ретельно стежити за своєю гігієною.