Пятница, апреля 03, 2020

Не нудьгувати та реалізувати себе на пенсії допомагає чугуївцям міський територіальний центр

Сучасні пенсіонери хочуть бути активними та здоровими, прагнуть до цікавого спілкування і мріють, нарешті, зайнятися тим, на що раніше не вистачало часу. Клуби за інтересами, що діють при Чугуївському міському територіальному центрі соціального обслуговування, дозволяють городянам знайти собі заняття до душі, цікаво проводити дозвілля і пізнати нове.

 Навчатися ніколи не пізно

Протягом декількох років поспіль за підтримки міського голови Чугуєва Галини Мінаєвої та німецької федеральної компанії GIZ на базі терцентру діяв проєкт «Вільний простір». Скористатися безкоштовними освітньо-інформаційними послугами могли люди різних вікових категорій: від підлітків до пенсіонерів. Спеціально залучені тренери проводили в терцентрі консультації одразу за кількома напрямами: працевлаштування, психологічна допомога, юридична підтримка чугуївців та переселенців.

За кошти проєкту інформаційно-консультативний центр було оснащено зручними офісними меблями, сучасною оргтехнікою, комп’ютерами та технікою, необхідною для проведення навчальних тренінгів і семінарів, підключено Інтернет. Підопічні центру - люди похилого віку - із задоволенням опановували необхідні для сучасного життя знання: навчались працювати з комп’ютером, користуватися банківськими картками, проводити онлайн-розрахунки. 

При терцентрі функціонує Університет третього віку, який сміливо можна назвати майданчиком для діалогу різних поколінь, придбання нових знань і навичок. Під час навчання люди похилого віку прослуховують тематичні курси, присвячені місцевому самоврядуванню, здоровому способу життя, історії рідного краю, мистецтву та літературі.

 Знайти себе у творчості

Чугуївські пенсіонери ведуть активний спосіб життя. Залюбки беруть участь у різноманітних концертах та конкурсах, демонструючи багатогранні таланти. Керівництво територіального центру соціального обслуговування робить все можливе, щоб люди похилого віку не сумували, сидячи вдома, а відвідували різноманітні клуби за інтересами. Зустрічі з відомими в місті людьми, екскурсії та поїздки, робота гуртків художньої самодіяльності та творчого напряму - кожен підопічний знайде собі заняття до душі!

Завдяки перемозі проєкту «Музичний театр» у конкурсі міні-грантів «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» для творчого колективу «Перлина», який складається з підопічних центру, були придбані костюми та спеціальне музичне обладнання. Відтепер артисти-аматори мають змогу створювати не просто номери, а справжні театралізовано-музичні композиції, побачити які можуть не тільки чугуївці, але й мешканці інших громад. Адже цей творчий колектив є активним учасником різноманітних обласних фестивалів та конкурсів.

Завдяки співробітникам міського територіального центру в Чугуєві відроджується такий дещо забутий вид мистецтва, як гончарство. Тут працює кабінет розвитку творчих здібностей, де кожен бажаючий може навчитися основам кераміки, гончарства і ліплення, а також пройти експрес-курс занять з образотворчого мистецтва у групі «Живопис». Реалізація цієї ідеї стала можлива завдяки перемозі терцентру в обласному конкурсі розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», в результаті чого були закуплені гончарний круг та муфельна піч.

- Ми намагаємося бути оригінальними і не повторювати димківську та опошнянську глиняну іграшки. Відмовилися від ідеї копіювання вже створених сюжетів і вирішили шукати щось своє, притаманне тільки нашому місту, щось, що розповідало б про історію краю, стало своєрідним брендом Чугуєва, - зазначає керівник гуртка Тарас Шпак. - Для наших робіт ми використовуємо звичайну зелену глину, якої дуже багато в районі Чугуєва та Кочетка. Для того щоб займатися ліпленням, не обов’язково мати художні навички, головне - бажання працювати руками, освоїти саме цей вид мистецтва, розібратися в його нюансах. Приєднатися до нас і навчитися гончарству можуть всі підопічні терцентру - пенсіонери та ветерани, люди з обмеженими фізичними можливостями, діти-інваліди.

У центрі відкрита постійно діюча виставка, на якій представлені результати творчої діяльності керівника гуртка Тараса Шпака та його учнів. Від керамічних глечиків, тарілок і чашок, різноманітних сувенірів - свистків, шкатулок, фігурок козаків та уланів неможливо відвести погляд. Свої роботи чугуївські гончарі-аматори активно презентують на всіляких конкурсах і виставках народної творчості, реалізують в ході міських заходів. Кошти, виручені за них, йдуть в фонд громадської організації інвалідів.

Великою популярністю користуються заняття з образотворчого мистецтва у групі «Живопис», що проходять у територіальному центрі три рази на тиждень, на яких городяни похилого віку та люди з обмеженими фізичними можливостями заново знаходять інтерес до життя. Майже ніхто з підопічних Тараса Тарасовича ніколи не займався живописом. Керівник гуртка робить все можливе, щоб розкрити творчий потенціал пенсіонерів. Він навіть розробив оригінальний методичний посібник і навчає підопічних малюванню за власною методикою. Роботи вихованців гуртка постійно демонструються на різноманітних виставках, вражаючи глядачів високою майстерністю виконання.

- Багато наших підопічних колись мріяли малювати. Хтось самостійно розвивав свій творчий хист, хтось закінчив у далекому минулому художню школу, але через різні життєві обставини не реалізував творчий потенціал. Ми даємо змогу людям похилого віку розвиватися у цьому напрямку. Ну і що з того, що останній раз пензлик або олівець вони тримали шістдесят років тому?! Це не страшно! - каже директор Чугуївського територіального центру соціального обслуговування Тетяна Сємілєтова. - Знайти себе і своє покликання можна в будь-якому віці. Ми запрошуємо людей поважного віку до цікавого дозвілля, пошуку нових друзів та розвитку своїх талантів!

Історії, якими поділилися підопічні Чугуївського терцентру соціального обслуговування з нашим кореспондентом, свідчать про те, що скільки б не було людині років, їй завжди під силу змінити своє життя, зробивши його насиченим, змістовним та цікавим.