Понедельник, сентября 28, 2020

 

Згідно з рішенням НКРЕКП, з січня 2020 року споживачі газу повинні по-новому оплачувати доставку газу. Відповідно до змін, які держрегулятор вніс в Типовий договір на розподіл газу та Кодекс ГРМ, тепер доставка газу вилучена із рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку.

В Харківській області споживачі отримають два рахунки: за газ від постачальника та за його доставку від АТ «Харківгаз». Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Таким чином, споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони оплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.

Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Харківгаз».

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу для кожного окремого споживача, за минулий газовий рік: з початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об'єм використання газу розділяється на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу (у Харківській області – 1,236 грн/куб м).

Наприклад: за минулий газовий рік споживачем використано 1 тис куб. м газу.  Місячна вартість  доставки в першому півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином: (1000/12)х 1,236 та складе 103 грн на місяць з ПДВ.

Сплачувати за доставку газу (власне, як і сам газ) можна у банківських відділеннях, у відділеннях Укрпошти, у власному кабінеті на сайті 104ua. у вкладці «Доставка газу», у онлайн-банкінгу з зазначенням реквізитів надавача послуг.

Пільги і субсидії будуть стосуватися обох послуг.

Управління житлово-комунального господарства та екології Чугуївської міської ради.