Среда, апреля 08, 2020

За традицією міський голова Галина Мінаєва відвідала на дому та привітала одразу двох іменинників, яким виповнилося більше 90 років.

Свій 103-й День народження відзначила мешканка нашого міста Варвара Феофанівна Єршова.

Народилася Варвара Феофанівна в селі Коробочкине Чугуївського району. У родині виховувалися вісім дочок. Батьки були сільськими трудівниками. До Великої Вітчизняної війни Варвара працювала на Харківському тракторному заводі – дівчина освоїла зовсім не жіночу професію токаря-універсала. Однак в 1941 році всі плани порушила війна – юна Варя залишила роботу на заводі і повернулася в рідне село. Після того як німці спалили рідну хату Варвари, її прихистила сестра, яка на той момент вже була заміжня і жила з родиною в нашому місті. З тих пір Варвара Феофанівна живе в Чугуєві.

В особистому житті теж не все було гладко. З майбутнім чоловіком познайомилася під час війни – в Чугуєві він перебував на лікуванні після отриманого поранення. У переможному 1945-му у пари народилася дочка Людмила. Незважаючи на це, відносини з чоловіком не склалися – і він поїхав на батьківщину на Далекий Схід. Єдину дочку Варвара Феофанівна виховувала одна. Зараз дочка оточує маму турботою і любов’ю. Радують бабусю внучка Ірина та правнуки-двійнята Данило і Світлана.

На питання, в чому секрет довголіття, Варвара Феофанівна відповідає, що він – в життєлюбності, здоровому способі життя, фізичній активності.

Днями свій 95-річний ювілей відзначив ветеран Великої Вітчизняної війни Юрій Андрійович Квасніков. З почесною датою ювіляра привітала міський голова Галина Мінаєва.

Юрій Андрійович на фронт потрапив в лютому 1943 року у віці вісімнадцяти років. Воював спочатку на Воронезькому фронті, потім на Першому Українському, в складі якого і пройшов всю Європу. Перемогу зустріти довелося в самому центрі Німеччини – під Дрезденом. Юрій Андрійович Квасніков нагороджений орденами Вітчизняної війни, «За мужність», медалями «За перемогу над Німеччиною» та «За захист Вітчизни».

Після закінчення Харківського ветеринарного інституту був направлений на роботу в Асканію-Нову. Там Юрій Андрійович познайомився зі своєю майбутньою дружиною Вірою Карпівною, з якою і приїхав на свою батьківщину в Чугуїв. Юрій Андрійович і Віра Карпівна прожили разом 65 років.

Вітаючи Юрія Андрійовича Кваснікова з ювілеєм, міський голова Галина Мінаєва подякувала йому за гідний життєвий шлях та від усієї чугуївської громади побажала міцного здоров’я та благополуччя.

Відділ внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради.