Среда, апреля 08, 2020

Почався пам’ятний день з мітингу біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи в сквері Захисників Вітчизни. Міський голова Галина Мінаєва, її заступники, представники народного депутата України Дмитра Шенцева, громадськості, установ і організацій міста та, безумовно, самі чорнобильці вшанували хвилиною мовчання пам’ять ліквідаторів, які пішли з життя, і поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Продовжилася зустріч з нагоди Дня ліквідатора в культурному центрі «Імідж». Тут відбувся «круглий стіл» за участю міського голови Галини Мінаєвої, представників громадських організацій, керівників соціальних і медичних установ. У неформальній обстановці Галина Мінаєва та фахівці, що займаються проблемами чорнобильців, обговорили найбільш хвилюючі цю категорію чугуївців проблеми, серед яких забезпечення ліками пільгових рецептів, медичне обслуговування в закладах первинної та вторинної ланки, призначення субсидій і пільг і багато іншого.

Зі свого боку, ветерани-чорнобильці висловили подяку Галині Миколаївні за увагу, яка приділяється в Чугуєві їхнім проблемам постійно, а не тільки в святкові і пам’ятні дні.

На заході був присутній Віктор Жигаєв заступник голови Харківської обласної організації «Союз Чорнобиль України», який виконав почесну місію – вручив Слобожанську почесну відзнаку «Чорнобильська пошана» Михайлу Бєднову і Юрію Шумченку.

Кульмінацією заходів в цей день стала презентація книги під назвою «Ми були там». Авторами видання є Валерій Романков, Світлана Корольова, Юрій Шумченко, члени Чугуївської міської організації «Союз Чорнобиль України». При підготовці брошури були використані особисті спогади чугуївців – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, архівні матеріали організації та пошукові роботи. Видання книги стало можливим за всебічної підтримки міського голови Галини Мінаєвої.

Також напередодні пам’ятного дня міський голова Галина Мінаєва відвідала на дому тих чорнобильців, які за станом здоров’я не змогли стати учасниками заходів з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. До Дня ліквідатора всі підопічні терцентру цієї категорії отримали продовольчі набори.

Відділ внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради.