Пятница, апреля 03, 2020

3 грудня свій перший день народження відзначив Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс»

Рівно рік тому Центр розпочав надавати послуги своїм пацієнтам. Сьогодні про цей соціальний заклад вже знають далеко за межами Чугуєва, досвід його роботи вивчається як передовий у сфері дитячої реабілітації та успішної інтеграції особливих дітей в суспільство.

У «Шансі» за короткий час були створені сучасні та комфортні умови для ефективної фізичної реабілітації та інтелектуального розвитку дітей з особливими потребами. Матеріально-технічне забезпечення Центру відповідає світовим стандартам, що дозволяє надавати послуги високої якості. Крім коштів міського бюджету, на облаштування Центру широко залучалися додаткові інвестиції. Величезна допомога в придбанні реабілітаційного обладнання та навчанні персоналу була надана німецькою федеральною компанією GIZ та Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Участь і перемога в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» дозволили обладнати зони вуличної реабілітації.

Колектив закладу під керівництвом директора Олександра Лисенка – це справжні професіонали, молоді та амбітні, заповзяті та ініціативні, вміють наполегливо працювати на результат.

– Протягом року різними видами реабілітаційних програм і консультаціями фахівців «Шансу» скористалося понад 120 дітей з різними видами порушень у розвитку. Це послуги логопеда, фізичного реабілітолога, корекційного педагога, педіатра. Для кожного маленького пацієнта розробляється індивідуальна програма реабілітації. Наші фахівці постійно підвищують свій рівень кваліфікації, активно беручи участь в спеціальних проектах, семінарах, тренінгах. Приємно, що і до нас теж вже їдуть за вивченням досвіду. Величезний потенціал Центру дозволяє надавати послуги не тільки чугуївським дітям – соціальний заклад відкритий для співпраці з іншими громадами області та вже успішно працює з Малиновською та Чкаловською громадами, – розповідає Олександр Лисенко.

Для сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю, Центр став другою домівкою – люблячим і турботливим, теплим і затишним. Тут завжди панує атмосфера доброзичливості і взаєморозуміння, що, безсумнівно, в рази підвищує ефективність процесу реабілітації і позитивно впливає на настрій дітей.

День народження «Шансу» був ознаменований добрим святом, зібрав численних друзів. Для дітей була організована розважально-пізнавальна програма, майстер-класи з ліплення і малювання, виготовлення виробів. Аніматори Чугуївського міського будинку дитячої та юнацької творчості захоплювали дітей інтерактивними іграми, театралізованими постановками. У ході урочистостей було сказано багато теплих слів подяки керівництву міста, колективу Центру, спонсорам, партнерам і однодумцям за титанічну працю, завдяки якій сотні дітей отримують шанс на повноцінне життя.

Радість свята з іменинниками розділила міський голова Галина Мінаєва. Саме меру Чугуєва належала ідея створити в місті соціальний заклад, який би опікувався особливими дітьми, і нею було докладено максимум зусиль для появи і успішного функціонування в Чугуєві сучасного Центру реабілітації. В якості подарунка міський голова передала для відвідувачів Центру обладнання для надання послуги «Віртуальна реальність» і набори розвиваючих ігор.

– Сім’ї з особливими дітьми не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами, не повинні жити в замкнутому середовищі. Для нас дуже важливо, що відтепер професійну допомогу фахівців маленькі чугуївці з особливими потребами та їх батьки можуть отримати в рідному місті, їм не потрібно долати великі відстані, щоб допомогти своїм дітям отримати шанс на повноцінне життя. Заняття з особливим дітьми повинні бути регулярними, адже тільки так можна отримати стійкий результат. І тепер така можливість у чугуївців є! Я дякую всім, хто допоміг нам реалізувати цей фантастичний проєкт, хто сьогодні тут працює. Ми бачимо, що наші старання виправдані й приносять користь дітям та їхнім сім’ям. І це, безумовно, радує, – зазначає Галина Мінаєва.

Дуже тепло про роботу Центру відгукуються батьки особливих дітей, які вже особисто відчули результати роботи фахівців зі своїми дітьми. Багато із того, що раніше для них було лише мрією, стає реальністю...

У День народження – найкращі побажання фахівцям «Шансу»: успіхів і натхнення у благородній справі допомоги особливим дітям.

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради.