Среда, апреля 08, 2020

23 листопада в Україні відзначали День пам’яті жертв голодоморів. У Чугуєві у скорботний день у Свято-Покровському соборі настоятель храму Іоанн Білич відслужив панахиду за невинно загиблими жертвами голодоморів. У жалобних заходах взяли участь міський голова Галина Мінаєва та її заступники, представники Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету, установ та організацій міста, мешканці міста.

Символом людської пам’яті про трагедію минулого та її жертв стали квіти, які від Чугуївської міської ради було покладено до Поклонного хреста, встановленого багато років тому на згадку про голодомори.

О 16.00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання і акція «Запали свічку пам’яті!». Українці вдома та по всьому світу запалювали свічки пам’яті у себе на вікнах. До акції приєдналась і чугуївська громада.

Довідково.

Протягом ХХ століття в Україні було три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.

Найстрашнішим був голод у 1932-1933 роках, під час якого було винищено мільйони наших співвітчизників. Через брак достовірних демографічних даних того періоду чисельність втрат серед українців оцінюють по-різному: від 1,8 до 7,5 і навіть 10 млн. Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях.