Понедельник, сентября 28, 2020

На розгляд міської комісії щодо найменування або перейменування об’єктів міського підпорядкування, вшанування пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків  в Чугуєві (топонімічної комісії) були винесені декілька питань

Першим на порядку денному стояло питання про встановлення меморіальної дошки на честь відомого чугуївського літератора, лауреата численних премій, Почесного громадянина Чугуєва Володимира Родіонова на будинку по вулиці Харківській, 126, де жив і творив майстер художнього слова. Члени комісії, обговоривши всі нюанси встановлення пам’ятного знака, своїм одноголосним рішенням дали згоду на реалізацію даної пропозиції.

Другим питанням порядку денного розглядалася нетривіальна і навіть провокаційна ситуація. Як ми вже знаємо, в Чугуєві, відповідно до закону про декомунізацію («Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів»), в 2015-2016 роках десятки міських об’єктів (вулиці, парки) змінили свої назви. Але, як виявилося, не всі. І особливо пильні громадяни (зокрема, колектив редакції газети «Вісник Чугуївщини») вирішили усунути такий «недолік», направивши відповідне звернення до Інституту національної пам’яті. Той, в свою чергу, негайно відреагував своїм листом до Чугуївської міської ради із зазначенням на порушення закону і своїми рекомендаціями.

Незабаром будуть організовані громадські слухання щодо перейменування вулиць Чапаєва і Терешкової. Члени комісії також акцентували увагу на тому, що при виборі нових назв, перш за все, будуть враховані побажання мешканців цих вулиць. До слова, ставилось ще питання і по вулиці Чкалова. Але члени комісії, керуючись аргументами, що ця історична постать не потрапляє під дію закону про декомунізацію, прийняли рішення про те, що вулиці Чкалова в Чугуєві бути.

Третє питання, яке обговорювала топонімічна комісія, стосувалося пам’ятного знака, розташованого при вході в парк Слави. Громадяни, до слова, не корінні чугуївці, а зі Слов’янська, вже двічі звернулися на урядову гарячу лінію з питанням про демонтаж радянської символіки на вході в парк Слави. При прийнятті рішення з цього питання члени комісії керувалися положеннями самого закону про декомунізацію: «...заборона не поширюється на використання символіки в експозиціях музеїв, виставках, в Музейному фонді України, бібліотечних фондах, на різних носіях інформації, на оригіналах бойових знамен, на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відмінностях, якими нагороджувалися особи до 1991 року і протягом 1991-2015 років, у зв'язку з річницею подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що засвідчують нагородження ними, на надгробних спорудах, розташованих на території місць поховань». Таким чином, пам’ятний знак у сквері Слави залишиться незмінним.