Понедельник, мая 25, 2020

За встановленою практикою і згідно з рекомендаціями ООН переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років. Саме перепис населення є унікальним джерелом соціально-демографічних даних і дозволяють отримати найдетальнішу інформацію про різні характеристики населення як на загальнодержавному та регіональному рівні, так і міжнародному.

Останній перепис населення України проводився в 2001 році. Відтоді багато чого в країні змінилося, у тому числі й, безумовно, чисельність її населення. Чого тільки варті безперервні дебати в ЗМІ на тему «нас вже не 52 мільйони»! Уряди різних років неодноразово призначали дати проведення чергового перепису, а потім знову переносили їх на більш пізній термін. І ось нова інформація – черговий всеукраїнський перепис населення запланований на 2020 рік.

Точна дата цієї масштабної та важливої події поки не оголошена, але її провісники вже помічені на вулицях Чугуєва: дворами і багатоквартирними будинками ходять люди, що пред’являють документи, видані Головним управлінням статистики в Харківській області. Їх завдання – проведення так званих інтерв’ю, а кажучи простіше – вивчення ситуації напередодні проведення перепису. Чи можна буде потрапити в під’їзди багатоповерхівок, чи живуть люди в напівпокинутих приватних будинках або в дачних кооперативах – ці та інші питання повинні з’ясувати інтерв’юери напередодні проведення перепису.

У зв’язку з цим закликаємо чугуївців, з одного боку, не лякатися, якщо у ваші двері постукають агенти управління статистики (по науковому вони називаються «тимчасовий переписний персонал»), а з іншого – бути обережними та уважно вивчати пропоновані ними документи.