Понедельник, мая 25, 2020

Наскільки проблемна на сьогодні ситуація з водопостачанням мешканців Чугуєва?

КП «Чугуїввода» у межах своїх можливостей намагається підтримувати систему водопостачання, оперативно реагувати на аварійні ситуації й проводити роботи з комплексної модернізації. Значна частина водомереж вже вичерпала свій термін експлуатації й потребує повної реконструкції.

За 10 місяців 2019 року підприємством було усунено 404 пориви, з них на водомережах Д-600 мм – 35, Д-500 мм – 83, Д-300 мм – 57, Д-20-200 мм – 224.

Аварійні ситуації та тимчасові перебої з водою матимуть місце до того часу, доки не будуть виконані роботи з реалізації проєктів з заміни водоводів.

На сьогодні найпроблемні-шими дільницями є магістральний водовід Д-600 мм по вул. Мухіна, водовод Д-300 мм по вул. Г. Чорнобильців (р-н ринку), водовод Д-300 мм по вул. Харківській, вул. Кочетокська, вул. Донецька.

Які заходи реалізуються для покращення ситуації з водопостачанням міста?

Наразі підрядною організацією ТОВ «Перша Слобожан-ська будівельна компанія» ведуться роботи з реалізації проєкту «Реконструкції водоводу Д=500 мм від розподільчої камери по пров. Зачуговському, вул. Зачуговській, вул. Преображенській до пров. Терешкової». Стан виконання становить 75%. Хотілося б зазначити, що за жовтень не було жодного пориву на основному водоводі Д-500 мм по пров. Зачуговському, вул. Зачуговській. Це є перший крок до вирішення глобальних проблем з водопостачання у місті.

Також підрядною організацією ТОВ «Спецінжиніринг-Постач» проводиться робота з реалізації проєкту «Реконструкція водовода Д=300 мм від вул. Нижня Зачуговка через автомобільну дорогу Київ – Харків – Довжанський, по вул. Фортечний узвіз, вул. Гвардійська в м. Чугуєві (коригування)». Стан виконання становить 60%.

Ситуація з водопостачанням дещо поліпшиться після проведення заходів, які передбачено у рамках реалізації цих проєктів з реконструкції та капітального ремонту водоводів у 2019 р. Фінансування робіт проводиться за кошти місцевого бюджету.

Підприємством розроблено проєктно-кошторисні документації: «Капітальний ремонт водопровідної мережі Д=200 мм по вул. Харківській від колодязя по вул. Преображенська, 1 до колодязя по вул. Харківська, 78 за адресою: м. Чугуїв, Харківська область», «Реконструкція водоводу Д=300 мм від вул. Робоча по вул. Чайковського», довжиною 600 м.

На сьогоднішній день першочерговим заходом є розробка проєкту «Реконструкція водоводу Д = 600 мм від врізної камери магістрального водоводу Кочеток – Харків по вул. Мухіна до розподільчої камери на пров. Зачуговському, буд. № 10». Саме на цій ділянці маємо найбільші втрати води, що лягають на підприємство.

Звертаємо увагу мешканців міста на те, що проведення робіт з реалізації проєктів – це довготривалий процес, який потребує багато матеріальних та моральних капіталовкладень, а саме: фінансування, незручності для населення у вигляді тимчасового відключення від водопостачання, порушення благоустрою територій в місцях виконання робіт з реконструкції. Підприємство, спільно з представниками Чугуївської міської ради, підрядної організації, служб технічного та авторського нагляду щотижнево проводить робочі технічні наради за ходом виконання робіт. Перебіг ремонтних робіт – на постійному контролі міського голови Галини Мінаєвої та профільних керівників.

Які очікування від реалізації проектів?

Після проведення робіт з реалізації проектів матимемо значне скорочення поривів на мережах, а значить, громада отримає більш якісні послуги з водопостачання. Підприємство матиме можливість поліпшення виробничих, економічних, екологічних показників.

Хто повинен відновлювати пошкоджене під час ремонтних робіт асфальтне покриття доріг та тротуарів?

Після реалізації проєктів відновлення асфальтобенного покриття, газонів виконуються підрядними організаціями згідно з проєктно-кошторисною документацією.

Чи відповідає вода, що подається городянам, встановленим санітарним нормам?

Контроль за якістю питної води проводиться відомчою лабораторією КП «Чугуїввода» за 16 показниками, згідно з регламентованими документами та графіками відбору проб: на хімічні показники – 1 раз у квартал; на бактеріологічні показники – 1 раз на місяць. По бактеріологічним показникам підприємство має договір з ДУ «Харківським ОЛЦ ДСЕУ» Чугуївської міжміської філії.

Централізована водопровідна вода контролюється перед подачею у магістральні мережі санітарною лабораторією КВ «Донець» ВП КП «Харківводоканал» по хімічним та бактеріологічним показниках. Якість покупної питної води від КП «Харківводоканал» визначається згідно з ДержСанПіНу 2.2.4-171-10 по 41 фізико-хімічному показнику та також по 6 радіаційним показникам.

Проведення дослідження питної води з загальних резервуарів та водопровідних мереж в м-ні Башкирівка здійснюється щомісячно.

Наразі питна вода, що надходить у водопровідну мережу міста, відповідає ДержСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для вживання людиною».

Який на сьогодні борг населення за воду?

Загальна сума боргу населення – близько 4 млн грн. Підприємство постійно веде як роз’яснювальну, так і судово-претензійну роботу з метою стягнення боргів. Відключення боржників також практикується, але не завжди є  технічна можливість відключення. Так, перед відключенням контролери попереджають боржника про можливість відключення чи опломбування запірної арматури шляхом доставки абоненту претензії щодо існуючої заборгованості. З січня 2019 р. боржникам виписано та доставлено 812 претензій. Станом на 01.11.2019 р. відключено та опломбовано 209 споживачів. Багато боржників мешкають у гуртожитках, а відключити боржника у гуртожитку з місцями загального користування неможливо. Таким чином, отримати оплату боргу можливо через звернення підприємства до суду.

Чи виправдали себе магнітні стрічки, котрими оснащували квартирні лічильники у багатоповерхівках?

Для зменшення об’ємів розкрадання питної води споживачами підприємство проводило додаткове опломбування квартирних засобів обліку води індикаторами антимагнітного впливу. Результатом є збільшення нарахувань об’ємів спожитої питної води окремих квартир. Прикладом цього є будинок по вул. Харківській, 126. Об’єм спожитої води до встановлення індикаторів у середньому за три місяці складав 2988 м.куб, а після встановлення індикаторів також за три місяці – 3223 м.куб. Різниця склала 235 м.куб, тобто таку кількість води мешканці споживали незаконно.

Чи плануєте продовжити установку загальнобудинкових лічильників води?

Щодо встановлення загальнобудинкових засобів обліку води, то на виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», підприємство зобов’язано забезпечити усі багатоповерхові житлові будинки комерційними приладами обліку води. Встановлення засобів обліку води у багатоквартирних будинках надає можливість більш точного обліку обсягів спожитої води, зменшення її втрат. Також 160 лічильників води буде безкоштовно встановлено чугуївцям, що належать до соціально незахищених верств населення у рамках міні-проєкту обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

Чи не планується для точного обліку спожитої води впровадження дистанційного зняття показань лічильників в один день по всьому місту?

Щодо приладів з дистанційним зчитуванням показників засобів обліку води, то підприємство розглядає можливість впровадження такої новації. На теперішній час проводиться моніторинг приладів дистанційного зчитування щодо їх вартості та умов експлуатації.