Понедельник, мая 25, 2020

Саме таку заяву зробила 7 листопада менеджер по Східній Європі федерального німецького банку Kreditanstalt fur Wiederaufbau (KFW) Анна Крістіна Ширмер під час зустрічі з міським головою Галиною Мінаєвою

Як вже не раз повідомлялось, Чугуївською міською радою і особисто міським головою Галиною Мінаєвою постійно вишукуються можливості залучити інвестиції в реанімацію водопровідно-каналізаційного господарства міста, яке через зношеність потребує мільйонних фінансових вливань. Серйозний шанс для вирішення цього завдання дає співпраця з німецьким урядом в особі федерального німецького банку KFW і фінансовими інституціями Євросоюзу. Особливу цінність партнерським відносинам Чугуєва та німецького банку додає те, що мова йде про грантову, тобто безоплатну, допомогу нашій громаді.

З усіх міст області саме наше привернуло увагу німецьких партнерів відразу з кількох причин. По-перше, в Чугуєві вже є певні напрацювання і документація для реалізації проєкту з реконструкції водопровідно-каналізаційного господарства. А по-друге, саме наше місто вже встигло позитивно зарекомендувати себе перед федеральним урядом Німеччини успішною співпрацею в рамках реалізації проєктів GIZ. І ось довгоочікуване рішення – 10 млн євро будуть виділені нашій громаді.

Йдеться про грантову допомогу в модернізації обладнання стратегічно важливої для Чугуєва КНС-2, перекладання майже 8,5 кілометрів водонапірного колектора та реконструкцію (попередньо – часткову) очисних споруд. На всіх цих об’єктах німецькі фахівці і супроводжуючі їх українсь-кі колеги побували особисто, поспілкувалися з працівниками, вислухали побажання і задали питання.

Як і в минулий свій приїзд, партнери з Німеччини залишилися задоволені побаченим у Чугуєві і висловили впевненість у тому, що майбутня спільна велика робота завершиться успіхом. Втім, сподіватися на те, що роботи почнуться вже найближчим часом, поки не доводиться: передуючі їм процедурні моменти займуть місяці і частково будуть вирішуватися на міжурядовому рівні, що також потребуватиме значного часу. Проте, з боку Чугуєва ніяких зволікань не буде, всі рішення будуть прийматися оперативно і відповідно до рекомендацій німецьких партнерів. У цьому їх в ході зустрічі завірила міський голова Галина Мінаєва, яка і раніше неодноразово підкреслювала, що виведення з кризи системи водопостачання є пріоритетним завданням міської влади на даному етапі.

Управління житлово-комунального господарства та екології Чугуївської міської ради.