Понедельник, мая 25, 2020

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов – про важливість участі громадськості у розбудові місцевого самоврядування на прикладі кращих практик місцевого самоврядування Харківської області, у тому числі Чугуєва

Важливим питанням в розбудові місцевого самоврядування є підвищення ролі громадськості у прийнятті управлінських рішень, їх мотивації. Організовані активні люди можуть змінювати життя громади на краще. За ефективність роботи МС несуть не лише органи управління, але і жителі територіальної громади. І те, наскільки ефективно ми можемо організувати врядування наших домогосподарств, вулиці, мікрорайону і громади в цілому, залежить добробут громади.

На території Харківської області зареєстровано 1267 ОСББ (Харків – 569; Чугуїв – 71; Лозова – 70; Ізюм – 34; Харківський район – 81; Балаклійсь-кий – 49; Чугуївський – 47. Рішенням сесії обласної ради у 2015 році затверджено Програму стимулювання ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та впровадження енергоефективних технологій на 2016-2020 рр., згідно з якою з обласного бюджету відшкодовується 20% суми кредитів. На реалізацію Програми у 2019 році передбачено 1,4 млн грн. За час дії Програми відшкодування отримали 80 ОСББ і ЖБК на загальну суму 4,4 млн грн. Залучено кредитних ресурсів 41,7 млн грн.

ОСББ є активними учасниками нашого обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Лише за останні три роки переможцями конкурсу стали 62 ОСББ, які з обласного бюджету отримали співфінансування понад 7 млн грн.

Крім того, в конкурсі почали брати участь органи самоорганізації населення. За 2018-2019 серед переможців – 63 проєкти; співфінансування з обласного бюджету – 8 млн грн.

Усі ці приклади говорять про те, що усе можливо, і там де хочуть, там можуть. Наше завдання – розповсюдити кращі практики і охопити якомога ширше коло для навчання усіх бажаючих змінити своє життя і життя своєї громади на краще!

Відділ внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради.