Вторник, января 28, 2020

Напевно таким питанням задаються ті деякі чугуївці, хто чує сирену в дні перевірок роботи сигналів оповіщення (які, до речі регулярно проводяться обласним Департаментом з надзвичайних ситуацій). Почути про небезпеку – це одне, а ось зорієнтуватися в екстремальній ситуації і зробити потрібні кроки – це зовсім інше.

На сьогодні в Чугуєві працюють всього дві точки, де звучить сирена, – на авіаційно-ремонтному та авіаційно-технологічному заводах. Сама сирена, втім, ні про що не розповість, а тільки як би «розбудить» населення і дасть знак, що треба включити місцеві (обласні) ТВ, радіо, інтернет-ресурси і чекати повідомлень та інструкцій про подальші дії. У разі виникнення (або загрози) небезпечної ситуації для оповіщення людей будуть задіяні і мобільні (пересувні) точки оповіщення з гучномовцями (поліцейські патрульні екіпажі).

Інформувати населення передбачається за підсумками екстрених засідань комісій з техногенної та екологічної безпеки і цивільного захисту населення і по евакуації. Про розвиток спонтанних подій, що несуть миттєву загрозу життю городян, в нинішніх політичних умовах мова не йде. Для Чугуєва основні потенційні загрози – пожежі на складах в/ч, аварії на хлоропереливних станціях Кочетка і Есхара, високий паводок.

Як найпростіші і найближчі укриття при авіабомбардуванні, артобстрілі, вибухах на складах з озброєнням можна використовувати підвали приватних домоволодінь, багатоповерхівок, підприємств і установ. А ось, наприклад, при розлитті хлору потрібно висуватися  в бік, перпендикулярний напрямку вітру, тобто поширенню хімічної хмари, до найближчого евакопункту (всі школи і КЦ «Імідж»).

У Чугуєві також на сьогоднішній день є 23 протирадіаційні укриття (ПРУ). 8 ПРУ перебувають у державній власності, 7 – у приватній і 8 – в комунальній. З різних обставин (здебільшого – в результаті зміни державного ладу в 1991 році і подальших наслідків цього) на сьогодні жодне з них не відповідає всім вимогам, що пред’являються, і санітарним нормам. Використовувати ПРУ можна в якості тимчасових бомбосховищ. На жаль, люди не скрізь їх можуть побачити – не на всіх об’єктах є вказівні написи.

Що ж брати з собою при виникненні небезпеки? Якщо рахунок йде на секунди, то просто бігти в сховища і підвали, рятуючи життя. Якщо ж дозволяє якийсь час, прихопити з собою документи, воду, необхідні ліки, теплу ковдру, хоча б мінімум їжі, особливо для дітей .

У разі виникнення надзвичайної ситуації про все вище описане повинні будуть інструктувати ЗМІ або пересувні пункти оповіщення.

Перелік протирадіаційних укриттів (ПРУ) цивільного захисту міста Чугуєва, які можливо використовувати в якості бомбосховища

Чугуївське УДКСУ Харківської області, вул. Старонікольська, 44

Чугуївський ВП НП України в ХО, вул. Гвардійська, 31

Чугуївський РВ ГУ ДСНС України у ХО, провулок Мічуріна, 2-б

Чугуївський районний відділ статистики, вул. Перемоги, 37

Чугуївський професійний ліцей, вул. Героїв Чорнобильців, 56 (2 ПРУ на 500 та 200 місць)

Чугуївський АТЗ, вул. Мічуріна, 4

Чугуївський професійно-аграрний ліцей, вул. Преображенська, 10-а

КЗОЗ «Чугуївська ЦРЛ ім. М. І. Кононенка», вул. Гвардійська, 52

Дошкільний навчальний заклад № 3, вул. Героїв Чорнобильців,1-а

КЖРЕП м. Чугуєва, вул. Старонікольська, 27-а

КЖРЕП м. Чугуєва, вул. Гвардійська,23-а

КЖРЕП м. Чугуєва, вул. Гвардійська,21-а

КЖРЕП м. Чугуєва, вул. Харківська, 130

Гуртожиток, КЖРЕП м. Чугуєва, вул. Червономанєжна,32-а

КЖРЕП м.Чугуєва (універмаг), вул. Комарова,12

ФОП «Карацюба», вул. Старонікольська,39

ТОВ «ЧЗПА» вул. Мічуріна, 8 (4 ПРУ по 750 місць)

Районний Центр ТК № 325 Харківської філії  ПАТ «Укртелеком», вул. Харківська, 118

ПАТ «АТП-16350», провул. Мічуріна, 2

Служба з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чугуївської міської ради.