Пятница, февраля 21, 2020

Така суперновація вже зараз впроваджується в роботу Комунального підприємства «Чугуївтепло». Автоматизація процесу передачі даних будинкових теплолічильників, за якими формуються рахунки за опалення, стала можливою завдяки участі і перемозі в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє»

 

25 жовтня відбулась презентація проекту за участі міського голови Галини Мінаєвої та депутата Харківської обласної ради Олександра Донського. Як зазначає Галина Мінаєва, автоматизація процесу передачі даних будинкових теплолічильників – це черговий крок у системній роботі міської ради та комунального підприємства щодо покращення якості надання послуги та механізму розрахунку за отримане тепло. Раніше коштом міського бюджету було придбано теплолічильники для більшості багатоповерхівок Чугуєва (частину лічильників споживачі встановили власним коштом).

Після презентації проекту у Чугуївській міській раді депутат облради Олександр Донський вручив сертифікат переможця конкурсу директору КП «Чугуївтепло» Володимиру Головакіну та відзначив високу якість генерації ідей проектів для обласного конкурсу, активність, злагоджену та креативну роботу чугуївської команди на чолі з міським головою Галиною Мінаєвою.

 

Як розповідає директор КП «Чугуївтепло» Володимир Головакін, над питанням вдосконалення процесу обліку споживання теплової енергії тепловики замислювалися давно, адже 97% споживачів розраховуються за тепло згідно з показами будинкових лічильників.

Для точного і правильного обліку необхідно провести зняття показів всіх лічильників за один день. До цієї трудомісткої роботи (понад 100 будинків обладнані приладами обліку!) залучалися до 10 співробітників. До того ж нерідко обставини складалися так, що старший будинку, голова ОСББ (інша уповноважена особа) з тих чи інших обставин у визначений день не міг брати участь у процесі зняття показів, і на будинок доводилося виходити повторно (а то і більше). Все це, безумовно, було пов'язане як з труднощами і незручностями самого процесу зняття показів теплолічильників, так і відсутністю абсолютно точного обліку обсягів спожитої теплової енергії.

Тепер цей процес виглядає зовсім по-іншому. Будинкові лічильники тепла обладнали модемами дистанційної передачі показань. Співробітник тепломережі, в арсеналі якого – обладнання, що приймає сигнал, і планшет зі спеціальним програмним забезпеченням, перебуваючи в безпосередній близькості від будинку, зчитує дані з приладу обліку. Все ця процедура займає лічені хвилини і дозволяє за один день силами 1-2 співробітників зняти показання з усіх будинків. При цьому виключається ймовірність помилок через людський фактор, не потрібна присутність персоналу в теплопункті для зняття показань, значно економиться час, поліпшуються умови праці контролерів (зникає необхідність ходіння по підвалах і погоджень відвідувань з уповноваженими особами).

До програми з дистанційного зняття показань теплолічильників будуть залучені всі будинки, обладнані приладами обліку, за винятком тих, де це неможливо з технічних умов (13 будинків). Нововведення вже апробували, і є впевненість в його надійній та безперебійній роботі.