Понедельник, мая 25, 2020

В Управлінні соціального захисту населення триває інтенсивна робота з призначення пільг і субсидій на зимовий період. За словами начальника УСЗН Олени Куриленко, в Чугуєві, за попередніми підрахунками, близько 5000 домогосподарств у зимовий період будуть користуватися субсидіями й близько 3000 городян – пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг. І якщо з субсидіями ситуація вже, скажімо так, піде, практично по «накатаній» (але з урахуванням постійних нововведень), то з пільгами виникають певні труднощі

Як відомо, відповідно до закону, з 1 жовтня 2019 року стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з ухваленим рішенням, паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова та безготівкова.

Пільги в безготівковій формі будуть призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через «Ощадбанк». Для цього «Ощадбанк» буде вести персоніфікований облік пільговиків і коштів, що надходять на рахунки для виплати пільг, індивідуально для кожного пільговика. Після того – переказувати кошти на рахунки виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними і АТ «Ощадбанк».

Пільги в готівковій формі будуть призначатися пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, де будуть формувати щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передавати їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, обробивши отримані реєстри, буде направляти їх в «Ощадбанк» і переводити на рахунок банку, зазначеного в заяві, кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином, кошти будуть надходити на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку в будь-який час.

На жаль, нове програмне забезпечення для нарахування пільг надійшло із запізненням, і воно постійно допрацьовується, в нього мало не щодня вносяться зміни, що, безумовно, відбивається на оперативності і якості процесу призначення пільг. З невідомих технічних причин програма автоматично «викинула» з реєстру 274 пільговики. Не до кінця відпрацьовано питання з нарахування пільг за категорією «діти війни». Не всім пільговикам відкриті персоніфіковані рахунки в «Ощадбанку» для зарахування коштів. У підсумку на сьогодні ситуація така, що пільги за жовтень вчасно не будуть призначені. Але всі, хто мають на них право за законом і хто їх оформив належним чином, обов’язково їх отримають в листопаді в повному обсязі.

– Аналогічні ситуації завжди виникають при запровадженні нововведень. Але з часом всі проблемні моменти вирішуються – і ніхто з одержувачів як пільг, так і субсидій, не залишається без допомоги держави. Тому велике прохання до жителів міста з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, і проявити терпіння – всі пільги та субсидії будуть призначені в повному обсязі, – запевняють в Управлінні соціального захисту населення Чугуївської міської ради.