Вторник, мая 26, 2020

 Таке завдання поставив заступник міського голови Ігор Кащавцев перед членами комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Проведення позачергового засідання комісії, яке відбулось 21 жовтня у міській раді, було ініційовано міським головою Галиною Мінаєвою у відповідь на колективне звернення жителів Осинівки. Мешканці мікрорайону підняли відразу дві проблеми: скупчення на вулицях великовантажного транспорту, що очікує розвантаження на ТОВ «АГРОСІНЕРГІЯ», і неприємний запах і гучний шум, які, на думку жителів, є побічними похідними роботи цього підприємства

 У міській раді відреагували на звернення оперативно і негайно вислали на місце робочу групу. І якщо з першим питанням, за інформацією Ігоря Кащавцева, вдалося за допомогою поліції розібратися досить швидко і безболісно (власники підприємства перенесли стоянку транспорту подалі від житлових будинків), то з другим все виявилося не так просто.

Заслухавши профільних фахівців, в тому числі представників місцевих структур Держпродспоживслужби і Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр», члени міської комісії ТЕБіНС прийняли рішення негайно затребувати у власника підприємства (до слова, зареєстрованого в Київській області) повний пакет документів, який дасть попередню картину відповідності його роботи екологічним вимогам. Після отримання всіх необхідних паперів з головного офісу ТОВ «АГРОСІНЕРГІЯ» фахівцями Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр» будуть проведені відразу кілька заборів повітря не тільки на території підприємства і в запропонованих нормами граничних санітарних зонах, а й відразу на трьох вулицях Чугуєва – Заводській, Добролюбова і Набережній. Причому робитися це буде (і на цьому особливо акцентувалася увага!) тільки тоді, коли переробний завод буде працювати на повну потужність, а вітер буде дути в сторону міста.

І лише після того, як від київських власників будуть отримані всі вичерпні документальні роз’яснення і вони будуть перевірені ще раз місцевими фахівцями, можна буде говорити про те, чи будуть застосовані санкції до ТОВ «АГРОСІНЕРГІЯ». Втім, про всяк випадок на засіданні комісії обговорили і це питання, з урахуванням повноважень і участі в цьому процесі поліції та адміністративної комісії.