Среда, апреля 08, 2020

Учасниками партнерської зустрічі, яка відбувалась у Харкові у приміщенні Харківської обласної державної адміністрації, стали представники органів виконавчої влади, експерти з децентралізації та керівники громад Харківщини. Метою зустрічі було визначено з’ясувати позиції сторін, ознайомити учасників з моделлю та принципом складання стратегічних карт можливостей для ОТГ з центром в місті обласного значення чи інших ОТГ (в контексті розвитку областей). Під час зустрічі присутні мали змогу поставити питання щодо розвитку громад фахівцям з децентралізації, зокрема, експертам Асоціації міст України, Харківського центру розвитку місцевого самоврядування та присутній на засіданні заступниці Міністра охорони здоров’я Олені Сімоненко.

Впродовж місяця після цієї зустрічі міста обласного значення та ОТГ, що мають бажання приєднати суміжні громади, за консультативної підтримки експертів зможуть підготувати стратегічні карти можливостей, тобто пропозиції суміжним громадам в рамках взаємовигідних планів їх спільного розвитку. Надалі стратегічні карти можливостей будуть презентовані суміжним громадам за підтримки координатора проєктів ОБСЄ та інших проєктів міжнародної технічної допомоги з подальшим обговоренням стратегій спільного розвитку. Очікуваним результатом цієї роботи повинні стати нові приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ.

Довідково:

Установча партнерська зустріч «Приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ Харківської області» проводилась в рамках реалізації проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні «Спияння діалогу щодо реформ в Україні», є однією із серії діалогових заходів щодо приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ, і має за мету підтримати процес створення спроможних територіальних громад в Україні. Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій, Офісом реформ Кабінету Міністрів України та Асоціацією міст України.