Понедельник, мая 25, 2020

Таку спільну позицію напрацювали члени робочої групи з підготовки пропозицій щодо об’єднання (укрупнення) районів Харківської області, до складу якої входить міський голова Чугуєва Галина Мінаєва.


В ході засідання групи, яке відбулося в кінці минулого тижня, розглядалися питання моделювання укрупнення районів у Харківській області за критеріями доступності жителів до послуг, які надаються органами державної влади та місцевого самоврядування. При цьому укрупнені райони, на думку членів робочої групи, повинні поєднувати в собі всю необхідну інфраструктуру і бути здатними забезпечити своїм громадам стійкий, збалансований соціально-економічний та культурний розвиток.
Раніше фахівцями з використанням наукових методів досліджень було здійснено аналіз стану соціально-економічної активності існуючих 27 районів і 7 міст обласного значення нашої області. При цьому значна увага приділялася географічному розміщенню районів і шляхам сполучення між населеними пунктами, враховувалися історичні, економічні, екологічні, географічні, логістичні, демографічні, культурні традиції та інші особливості регіону.
В результаті робоча група підготувала пропозиції щодо утворення семи укрупнених районів в області.
Критерії, які були закладені в розрахунки, за словами Галини Мінаєвої, абсолютно об’єктивні і розроблені відповідно до європейської практики освіти муніципальних одиниць субрегіонального рівня. Зокрема, при моделюванні об’єднання Харківщини в сім районів враховувалися:
Площа – 4,5 тисячі квадратних км (від 3,6 до 5,3);
Населення – 145 тис. (Від 120 до 175, крім Харківського району);
Щільність населення – 33 особи на 1 кв. км (не рахуючи Харківський район);
Кількість населених пунктів – 250 (від 180 до 290). А також з огляду на їх доступність до нових районних центрів, а саме до 85% – на відстані до 60 км і тільки 15% – на відстані понад 60 км;
В ході свого виступу на засіданні Галина Мінаєва закликала колег приділити особливу увагу питанню фінансової забезпеченості передбачуваних адміністративно-територіальних одиниць, оскільки часто мова йде лише про суто технічне перекроювання кордонів і територій, і при цьому недостатньо враховується здатність муніципалітетів забезпечити виконання фінансових повноважень, покладених на них державою.
Тепер залишається переконати в правильності доводів робочої групи Харківщини представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке в свою чергу пропонує створити на базі 27 існуючих районів тільки п’ять.
За результатами засідання робочої групи, враховуючи географічні особливості, щільність населення, перспективи формування бюджетів та інші чинники було прийнято рішення продовжувати відстоювати створення семи укрупнених районів в Харківській області.


Відділ внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради.