Воскресенье, июля 05, 2020

Ні для кого в місті не є таємницею, що найважливішою і водночас найбільш проблемною сферою життєзабезпечення Чугуєва на даний час є водопостачання. Знос більш ніж півсторічних водопровідних мереж тягне за собою колосальні втрати води та, як наслідок, безперервне наростання боргів КП «Чугуїввода» за покупну воду. У цій ситуації муніципалітет Чугуєва прагне надавати підприємству всіляку допомогу – від прямого виділення коштів на забезпечення поточної діяльності до методичної і технічної допомоги в залученні коштів із зовнішніх джерел


До першої категорії можна віднести виділення з міського бюджету 200 тис. грн, які було спрямовано на закупівлю труб малого діаметру, необхідних для ліквідації численних поривів мереж. Так само за ці кошти придбано хомути, які фахівці водоканалу використовують на найбільш проблемних ділянках в разі виникнення аварій.

Що ж стосується допомоги в залученні коштів ззовні, то тут безперечним успіхом громади Чугуєва стала перемога в обласному конкурсі «Разом у майбутнє», в результаті чого КП «Чугуїввода» отримало 300 тис. грн з обласного бюджету. Ці кошти були спрямовані на придбання обладнання і матеріалів для лабораторії підприємства, що займається контролем за якістю води. Зокрема, закуплено хімреактиви, аналізатори, електронні та аналітичні ваги і інші необхідні для лабораторії речі. Вони не тільки дозволять поліпшити якість проведених досліджень, а й дадуть можливість лабораторії продовжити ліцензію на свою діяльність на найближчі п’ять років. Це дуже важливо для міста, оскільки дозволяє нашому водоканалу самостійно контролювати, наскільки питна вода, яку вживають чугуївці, відповідає всім нормам і стандартам.