Понедельник, мая 25, 2020

День народження міста – це завжди привід підбити підсумки роботи, оцінити досягнуте та окреслити намічене на близьку перспективу. Щорічно у серпні ми перегортаємо ще одну сторінку у літописі нашого Чугуєва та переконуємося, що місто жило, розбудовувалося, з’являлися нові об’єкти, ремонтувалася і реконструювалася інфраструктура, проводилися масштабні культурні заходи.

 

Проекти реалізовувалися за рахунок місцевого, обласного, державного бюджетів, із залученням фінансової допомоги міжнародних партнерів.

Вирішення нагальних проблем для стабільного функціонування усіх сфер життєзабезпечення міста,  залучення інвестицій з різних джерел фінансування на розбудову міста, поліпшення міської інфраструктури, робота на перспективу – це невід’ємні складові багаторічної системної та цілеспрямованої діяльності міської влади на чолі з міським головою Галиною Мінаєвою, головна мета якої – створення комфортних, зручних та безпечних умов проживання у Чугуєві.

Вже декілька років поспіль Чугуїв – у числі лідерів з проектної діяльності, завдяки чому отримує додаткові інвестиції на розвиток та модернізацію у різних сферах життєзабезпечення. Тільки у 2019 році  маємо 15 перемог у обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», перемоги у конкурсі міні-грантів в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» та всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження». Значна частина проектів уже реалізована, інша – на стадії втілення. Не менш успішною була проектна робота й у 2018 році.

Підвищена увага приділялася роботам з модернізації об’єктів житлово-комунального господарства. Із залученням коштів з різних джерел було виконано ремонт доріг на вулицях Кожедуба, Кочетоцька, Фортечний узвіз (перша черга), Харківська (частково), Донецька. Капітально ремонтувалися внутрішньоквартальні дороги по вулицях: Харківська, 126 і 137, Гвардійська, 46, Героїв Чорнобильців, 5, на проміжку дороги від податкової інспекції до Центру зайнятості, вул. Горішного, 127, Леонова, 2-А.

Відновлено вуличне освітлення по всьому периметру вій-ськового містечка Башкирівка. Зроблено перші кроки по впровадженню роздільного збору сміття в двох ОСББ Чугуєва. Тішить і факт, що з кожним роком мешканці багатоквартирних будинків все активніше беруть участь в проектах з енергоефективності. У 2018 році 12 ОСББ в рамках участі в державній програмі «теплих кредитів» замінили вікна і двері в місцях загального користування. Триває така робота і у 2019 році.

На базі КЖРЕП почав роботу Єдиний диспетчерський пункт і міський комунальний диспетчер. Нововведення дозволяє оперативно реагувати на проблеми в комунальному господарстві і тримати зв’язок зі споживачами послуг. Продовженням цієї роботи є проект 2019 року «Єдиний міський розрахунковий центр», завдяки чому мешканці Чугуєва отримають змогу сплачувати за житлово-комунальні послуги однією квитанцією.

Триває реалізація проекту «Реконструкція водоводу Д = 500 мм від розподільчої камери по пров. Зачуговському, 10, вул. Зачуговській, вул. Преображенській до пров. Терешкової», у результаті чого в перспективі повинна покращитися ситуація з водозабезпеченням мешканців водою.

Тривають поточні та капітальні ремонтні роботи житлового фонду. Зокрема, на одному з найбільш проблемних об’єктів – гуртожитку № 1-А на вул. Дружби – вже відремонтовано (а якщо точніше – повністю перероблено) більшість санвузлів та відновлено аварійну частину стіни.

Перевиконання загального фонду бюджету Чугуєва дозволило збільшити фінансування багатьох місцевих програм, в тому числі програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства.

За рахунок додаткового фінансування буде проводитися поточний ремонт доріг (загальноміських та внутрішньоквартальних); встановлення поручнів у пішохідній зоні від вулиці Зелена Долина до вулиці Чапаєва; встановлення огорожі біля нового дитячого майданчика в мікрорайоні Осинівка.

За рахунок збільшення видатків спеціального фонду міського бюджету та здійснення перерозподілу видатків між бюджетними програмами виконано капітальний ремонт освітлення парку Рєпіна; благоустрій території біля будинку № 5 по вулиці Музейна; заплановано – ремонт покрівлі будинку № 265 по вулиці Харківська та гуртожитку № 7-А по вулиці Дружби; встановлення громадської вбиральні в центральній частині міста; придбання контейнерів для сміття для майданчиків зі збору ТПВ; придбання підкачуючого насосу для системи водопостачання будинку № 7-Б по вулиці Дружби; капітальний ремонт котла на котельні КП «Чугуївтепло».

За кошти місцевого бюджету придбано Led-знаки «Дорожній перехід», які встановлено підрядною організацією навпроти житлового будинку № 159 в Авіаторі через трасу Київ-Харків-Довжанський. Додатково встановлено освітлення пішохідного переходу, і відтепер пішоходи більш безпечно можуть переходити дорогу, а водії краще орієнтуватимуться у дорожній обстановці.

Вже днями матеріально-технічна база КП «Чугуївський комунальний комплекс» поліпшиться шляхом придбання малотоннажного виду транспорту – моторолерів типу «мураха», що дозволить підвищити якість робіт з благоустрою вулиць і парків міста. Для лабораторії КП «Чугуїввода» придбано нове обладнання, що дозволить проводити більш точні виміри з оцінки якості води. На КП «Чугуївтепло» створюються умови для дистанційної передачі показань з лічильників тепла автоматизованим способом.

Чимало здобутків маємо у галузі освіти. У ЗОШ № 1 та НВК № 8 у рамках реалізації енергосервісних договорів впроваджуються заходи, що дозволять значно заощаджувати на витратах на теплозабезпечення навчальних закладів. До речі, Чугуїв став першим в Харківській області містом, де в закладах бюджетної сфери підписано договори на проведення енергосервісу. Компанія вже встановила обладнання – датчики для контролю температури в приміщеннях, а також проводить всі необхідні енергозберігаючі заходи, необхідні для досягнення економії.

Набули сучасного вигляду території НВК № 5 та НВК № 6, в останньому реконструйовано хол із застосуванням оригінального дизайнерського рішення; в ЗОШ № 7 з’явився скеледром «Чугуївська вертикаль» – один з найбільших в Харківській області. У ЗОШ № 2 обладнаний сучасний лінгафонний кабінет, а у Клугино-Башкирівській – медіатека. На території ДНЗ № 3 облаштовано сучасний спортивно-ігровий майданчик із штучним покриттям. У НВК № 5 частину шкільного простору трансформовано в сучасні комфортні зони для гри, освіти та відпочинку. У ДНЗ № 12 проведено ремонт плескалки та виконано благоустрій території садочку. У ЗОШ № 1 тривають роботи з  облаштування стрілецького тиру, плацу та смуги перешкод. Окрім того, тир буде обладнано проектором з програмним забезпеченням і зброєю з лазерним прицілом. Створювалася матеріально-технічна та дидактична база навчальних закладів відповідно до концепції Нової української школи. Перед початком 2019 навчального року навчальні заклади Чугуєва отримали нові дидактичні матеріали на загальну суму понад 350 тисяч гривень. Знаковою подією і ключовою ланкою в патріотичному вихованні підростаючого покоління стало відкриття в Клугино-Башкирівській школі Музею захисників України.

Триває робота з розвитку спорту та підтримки здорового способу життя. Так, між будинками № 1 та № 3 по вулиці Музейній облаштовується нове футбольне поле, а на прилеглій до будинку № 130 території по вулиці Харківській – створюється сучасний спортивно-ігровий простір. У мікрорайоні Осинівка вже встановлено дитячий спортивно-ігровий майданчик, а дещо раніше у війсь-ковому містечку Башкирівка було встановлено два сучасні майданчики з багатофункціональними тренажерами.

Успішно реалізуються у місті проекти соціального спрямування та із створення інклюзивного простору. У будівлі колишньої школи № 3 було створено Ресурсно-інклюзивний центр для роботи з дітьми, які потребують особливої уваги. Значним успіхом громади є створений Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю та людей з інвалідністю «Шанс» (теж в будівлі колишньої школи № 3), який надає послуги сім’ям з дітьми, що мають порушення в розвитку. Також на території Центру обладнана зона вуличної реабілітації з спеціальними тренажерами «Велолікар» та  створено умови для розміщення контактного зоопарку, де в лікувальних цілях відбувається спілкування особливих дітей з тваринами, що значно впливає на емоційний настрій маленьких пацієнтів та поліпшує їх самопочуття.

Для територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано 5 електричних скутерів та вантажний моторолер, на яких працівники вже почали надавати послуги вразливим категоріям населення, що значно скорочує час на обслуговування та полегшує навантаження на робітників.

Усі амбулаторії Чугуївського міського центру первинної медико-санітарної допомоги цьогоріч оснащено цифровими ЕКГ-комплексами «Телекард», які дозволять проводити кваліфіковану електрокардіографічну діагностику, а за необхідності оперативно отримувати консультації спеціалістів вторинної чи третинної ланки. А завдяки проекту «Інформатизація медичних послуг» в рамках конкурсу міні-грантів «Ефективна первинна медицина в громаді» інформатизовано послуги первинної медицини, а саме: розроблено сайт Чугуївського міського ЦПМСД; в амбулаторіях встановлено інфобокси, телевізори (телемонітори), кулери; амбулаторії  оснащено тактильними табличками з азбукою Брайля.

Підвищується якість інформування населення з актуальних питань життєдіяльності міста. У Центральному сквері міста, у приміщенні УСЗН та ЦНАПі встановлено Інфобокси,  за допомогою яких можна отримати інформацію про послуги, що надаються установами та підприємствами міста, телефони комунальних служб, роз’яснення по соціальних виплатах, юридичні консультації, закріплення дільничних поліцейських за мікрорайонами, графік прийому сімейних лікарів та багато іншого. Окремим блоком в Інфобоксі буде представлена інформація про Чугуїв туристичний, включаючи нові екскурсійні маршрути і карту міста.

Триває робота з розвитку Чугуєва туристичного. Перемога проекту «Чугуїв у безмірі барв» у конкурсі «Малі міста – великі враження» від Міністерства культури України дозволила цьогоріч надзвичайно яскраво та масштабно провести святкування ювілею нашого всесвітньовідомого земляка Іллі Рєпіна, виконати благоустрій та естетичне оздоблення тематичної зони відпочинку по вул. Музейній та оздобити стіну будинку картиною знаного художника. Зазнав перетворень й парк ім. Рєпіна, де модернізовано вхідну групу, встановлено нові світильники та інші елементи благоустрою.

На реалізацію проектів «Громадського бюджету» у 2019 році міська влада виділила 420 тисяч гривень. Чугуївцями була подана рекордна кількість проектів – 19. З них 7 були обрані громадою в якості переможців. Частина з них вже реалізована. Зокрема, проведено третій етап стерилізації собак і кішок у Чугуєві; облаштовано «Стежину до знань» – виконано благоустрій прибудинкової території біля дому № 143 в мікрорайоні Авіатор та НВК № 6; у юнацькій бібліотеці  впроваджено енергозберігаючі технології, перетворивши її у територію тепла, затишку та спілкування;  у НВК № 6 обладнано сучасний військово-спортивний комплекс; в сквері «40 років Перемоги» встановлено вуличні світильники на сонячних батареях. На етапі реалізації – проекти «Святий Миколай – новорічні свята відкривай», що передбачає придбання нового матеріально-технічного обладнання для БДЮТ, та «Заощаджуємо енергію і гроші» – заміна старого освітлення на енергоефективне в будинках 29 та 31 по вулиці Харківській.

Попереду у чугуївської громади – сміливі та амбіційні плани. Тож на цьому не зупиняємося й з оптимізмом крокуємо вперед!

Відділ внутрішньої політики та організаційної роботи апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради.