Четверг, октября 17, 2019

«Стратегія розвитку туризму в м. Чугуєві на період 2016-2022 роки» була затверджена рішенням міської ради ще в 2016 році, і за цей час зроблено багато для просування Чугуєва як туристичного бренду. Результатом її втілення в життя стало створення Туристичного інформаційного центру, де гості Чугуєва можуть отримати детальну інформацію про місто: існуючі туристичні маршрути, цікаві місця і пам’ятки архітектури, можливість організації екскурсій


Співробітники центру допоможуть туристу зорієнтуватися в роботі міського транспорту, підкажуть, де можна зупинитися і пообідати, які цікаві заклади відвідати. Тут же можна отримати інформацію про всі міські заходи і цікаві події. А щоб планування відпочинку було комфортним, в центрі нададуть інформаційні буклети та туристичні карти (не тільки про місто Чугуєв, а й інші цікаві населені пункти України).
На даний момент розроблено більше 10 тематичних екскурсійних маршрутів, серед яких два аудіомаршрута – «Архітектура військових поселень Чугуєва» та «Чугуїв – батьківщина Іллі Рєпіна», завдяки чому туристи можуть самостійно вивчати історію міста. Для цього проведене маркування маршрутів та об’єктів – на будівлях, що належать до об’єктів туристичного показу, встановлені інформаційні дошки англійською та українською мовами.
Додатковим і дуже вичерпним джерелом інформації про місто є для всіх бажаючих офіційний туристичний сайт «Салют, Чугуїв». Розроблені та затверджені офіційний і неофіційний бренди міста, що вже стали свого роду візитними картками Чугуєва.
Завдяки перемозі проекту «Арт-алея – майстерня під відкритим небом, надихаюча на творчість» в обласному конкурсі «Разом в майбутнє», була проведена реконструкція виставкового стенду, розширено територію з облаштуванням тротуару і майданчики для проведення майстер-класів, встановлені малі архітектурні форми – «Тюбик фарби», «Палітра з пензликами» і огорожу у вигляді різнокольорових олівців.


Окремим напрямком роботи стала реконструкція вул. Музейної, що є свого роду туристичним фасадом Чугуєва: на торцях двох багатоповерхових будинків розміщені мурали у вигляді портрета Іллі Рєпіна і фрагмента його найбільш відомої картини «Запорожці». І це тільки початок перетворень на одній з головних туристичних вулиць міста, адже тут розташовано безліч туристичних об’єктів. Уже відреставровано музей-садиба художника, розпочаті і триватимуть роботи з капітального ремонту дороги і тротуарів.
Зараз на порядку денному стоїть питання реконструкції центральної площі міста і прилеглого до неї архітектурного ансамблю в прив’язці до реалізації в Чугуєві розробленої стратегії підвищення туристичної привабливості. Відзначимо, що бачення майбутнього Соборної площі у міської влади і профільних фахівців базується не тільки на серйозних архітектурних і історичних дослідженнях, але також може з часом вилитися в цілий ряд супутніх проектів, таких, наприклад, як зміцнення схилу в районі площі, благоустрій територій, прилеглих до Сіверського Дінця, «пожвавлення» Торгових рядів і багато іншого.
У 2017 році в Чугуєві урочисто відкрили тролей – крутопохилу переправу з парку імені Рєпіна на колишню човнову станцію. Протяжність траси складає близько семисот метрів. Спуск триває більше хвилини – з висоти пташиного польоту можна помилуватися чудовою природою Чугуєва, при цьому отримуючи яскраві емоції і незабутні відчуття.
Незабутніми враженнями запам’ятається жителям і гостям Чугуєва церемонія відкриття XIX Міжнародного рєпінського пленеру, що пройшла в липні 2018 року в штабах війсь-кових поселень. Чугуїв став одним з переможців Всеукраїнського проекту «Малі міста – Великі враження», що проводився Міністерством культури України. Завдяки цьому Міжнародний рєпінський пленер перетворився в тритижневий туристичний фестиваль, участь в якому змогли взяти не тільки чугуївці, а й гості з різних міст. Протягом двадцяти одного дня в Чугуєві проходили майстер-класи як учасників пленеру, так і чугуївських майстрів пензля, виставки під відкритим небом, цікаві та пізнавальні зустрічі.
Стратегія розвитку туризму в місті передбачає комплексний підхід до вирішення питання підвищення його туристичної привабливості, що включає в себе постійне вдосконалення об’єктів міської інфраструктури, проведення робіт з благоустрою скверів і парків, ремонту доріг і тротуарів, реконструкцію пам’ятних знаків, розробку і відкриття нових соціальних і культурних проектів. Не менш важливим є і питання налагодження партнерсь-ких відносин між усіма зацікавленими сторонами – міською владою, представниками культурної і соціальної сфери, чугуївцями, провідними підприємницями.
2018 рік був оголошений в Україні роком культурної спадщини і в нашому місті з усіх сил намагалися привернути увагу до об’єктів культурної спадщини, які розташовані в Чугуєві, а також популяризувати регіон як інвестиційний, туристичний і привабливий для відпочинку українців.

Відділ культури і туризму Чугуївської міської ради.