Захищаємо права разом!

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

7 червня 2017 року Міністр юстиції Павло Петренко презентував запуск загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». Проект має на меті інформувати українців про їхні права і навчити громадян ці права захищати.

Міністерський проект зорієнтований на те, що саме знання громадянами своїх прав і вміння їх захистити є найкращим способом протистояти сваволі чиновників та органів правопорядку. Також великим кроком до розвитку громадянського суспільства є те, що Президент України підписав Указ «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

В рамках проекту за період з серпня по листопад 2017 року здійснено 22 виїзди до сіл та селищ Чугуївського району. Виїзди фахівців Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Головного територіального управління юстиції в Харківській області мали на меті інформування громадян віддалених населених пунктів про проект «Я маю право!», надання правових консультацій кожній особі, яка цього потребує, всього проконсультовано близько 90 осіб. Також активно поширюються буклети та брошури правового характеру з питань вирішення спорів, доступу громадян до правосуддя, захисту прав власності громадян, запобігання корупції, велику увагу приділено рейдерським захопленням земель. В мережі Internet регулярно розміщуються відеоролики, присвячені проекту, які громадяни можуть побачити на сайтах Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, у Фейсбуці на сторінках регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Такі заходи значно підвищують рівень правової обізнаності громадян, посилюється захист прав і свобод особи, правова допомога стає доступною для всіх. Всю інформацію про проект «Я маю право!» можна знайти на веб-сайті pravo.minjust.gov.ua або за телефоном: 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги), дзвінки є безкоштовними.

Безоплатну правову допомогу у місті Чугуєві можна отримати за адресою: вул. Старонікольська, буд. 27-а; телефон: (096) 27 17 555.