Информирует специалист

Служба зайнятості як дієва допомога ОСББ

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: О. Краснухіна, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чугуївського МРЦЗ. 31.03.2017 05:54

Однією з переваг об’єднань співвласників багатоповерхових будинків є можливість по-господарськи розпоряджатися спільним майном.

Чугуївський міський районний центр зайнятості не залишає без уваги ОСББ. Пропонує роботодавцям послуги служби зайнятості, які є для них актуальними на сьогоднішній день – це і допомога в підборі працівників, проведення стажування на робочому місці та надання роботодавцю компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ, так як вид діяльності об’єднань віднесений до пріоритетних галузей економіки.

На сьогодні ринок управління багато-квартирними будинками перебуває на стадії становлення та потребує фахової підготовки потенційних управителів, а також підвищення кваліфікації діючих в контексті нового законодавства.

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» з 1 липня 2016 року вводиться на місцевий ринок праці житлово-комунального господарства новий суб’єкт відносин – управитель багатоквартирного будинку.

Харківським центром професійно-технічної освіти ДСЗ розроблено проект Типової освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікації «Управитель багатоквартирного житлового будинку». Строк навчання 10 днів. Дана програма надасть змогу потенційним управителям отримати фахові знання з норм чинного законодавства у сфері регулювання житлових відносин, форм управління багатоквартирним будинком, порядку прийняття багатоквартирного будинку в управління, особливостей договірного регулювання управителя із співвласниками, ОСББ та його статутними органами, порядку забезпечення  мешканців багато-квартирного будинку житлово-комунальними послугами тощо.

За більш детальною інформацією та отриманням даної кваліфікації звертатися до особистих консультантів – фахівців Чугуївського центру зайнятості за адресою: м. Чугуїв, вул. Героїв Чорнобильців, 11 (телефон для довідок 05746-26258, 05746-23494).

 

 

Введено новий розмір мінімальної заробітної плати

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: УСЗН Чугуївської міської ради. 27.01.2017 07:08

Законом України від 21.12.2016 № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено мінімальний розмір заробітної плати на рівні 3200 грн на місяць, у погодинному розмірі – 19,34 грн.  Розмір прожиткового мінімуму, встановлений для працездатних осіб, затверджено у розмірі 1600 гривень.

При введенні нового розміру мінімальної заробітної плати слід враховувати положення ст. 95 Кодексу законів про працю, згідно з якими мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

При цьому мінімальна тарифна ставка (оклад) не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1600 грн).

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, власник або уповноважений ним орган проводить доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою зарплати.

Слід звернути увагу на те, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Також слід пам’ятати, що згідно зі ст. 265 Кодексу юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці несуть фінансову відповідальність у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (32000 грн).

У зв’язку з вищезазначеним, з метою недопущення погіршення фінансового стану найманих працівників, УСЗН просить роботодавців при введенні нового розміру мінімальної заробітної плати докласти максимальні зусилля щодо недопущення скорочення робочих місць або штатної чисельності трудового колективу та забезпечення повної зайнятості працюючих.

 

   

Увага! З 1 грудня змінюються розміри штрафів за неналежне оформлення трудових відносин

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Administrator 09.12.2016 07:29

Управління соціального захисту населення нагадує, що трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із: укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та надання повідомлення  до ДФС про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до Закону № 77-VIII були внесені зміни до статті 265 КЗпП щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Акцентуємо увагу роботодавців на те, що 10 лютого 2016 року набула чинності постанова КМУ від 03.02.2016 № 55, якою внесено зміни до постанови КМУ від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення».

11 березня поточного року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 02.02.2016 р. № 67, яким затверджено форму постанови про накладення штрафів посадовими особами Державної служби з питань праці.

Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства інспектори з питань праці могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то з 11.03.2016 року, крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції.

Вищевказані фінансові штрафи – це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця.

Подробнее: Увага! З 1 грудня змінюються розміри штрафів за неналежне оформлення трудових відносин

   

Про підвищення пенсійних виплат з 1 грудня

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Administrator 09.12.2016 07:28

Чугуївське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області повідомляє, що з 1 грудня 2016 року відбулося підвищення пенсійних виплат відповідно до Закону України від 25.12.2015 року № 928 «Про державний бюджет України на 2016 рік» у зв’зку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247,00 грн).

Пенсійним фондом забезпечено проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. Перерахунок здійснено автоматично без звернення громадян.

Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проведено з розрахунку 1247,00 грн:

– за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;

– за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

Подробнее: Про підвищення пенсійних виплат з 1 грудня

   

Субсидии: отвечаем на вопросы горожан

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: В. ВЕРБИЦКАЯ. 27.05.2016 07:49

В прошлом номере газеты мы информировали чугуевцев о новшествах законодательства, влияющих на порядок начисления субсидий населению на оплату жилищно-коммунальных услуг с 1 мая 2016 года. Однако вопросы от жителей продолжают поступать, и мы переадресовали их начальнику Чугуевского городского управления социальной защиты населения Елене Куриленко.

– Нужно ли, в связи с новыми правилами назначения субсидии с мая, получателям субсидий обращаться в управление?

– Нет, не нужно. Все необходимые перерасчеты, согласно новым постановлениям правительства (с учетом новых норм и изменившегося количества прожиточных минимумов для отдельных категорий граждан), специалисты произведут автоматически всем получателям субсидий.

– Давайте все-таки напомним, в каких случаях человеку необходимо обязательно обратиться в органы соцзащиты.

– Если в семье изменились обстоятельства, влияющие на размер субсидии (например, кого-то выписали из квартиры, изменился перечень получаемых от ЖКХ услуг, увеличились доходы у кого-либо из зарегистрированных жителей, была осуществлена покупка или оплата услуг на сумму более 50 000 грн), то об этом нужно сообщить в органы соцзащиты в течение месяца.

Если семья, получающая субсидию, о таких изменениях не уведомит, то, когда об этом станет известно (например, поступит соответствующая информация из налоговой), субсидия будет пересчитана или отменена. А человек, который утаил данные изменения, будет вынужден вернуть начисленную сверх положенного размера сумму субсидии (или всю сумму в случае ее отмены).

Подробнее: Субсидии: отвечаем на вопросы горожан

   

Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Чугуївське управління ПФУ. 20.05.2016 06:00

Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 травня 2016 року встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, в розмірі 1130 грн.

Відповідно до п. 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, органами Пенсійного фонду в області проведено перерахунки складових пенсійних виплат, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму: мінімальний розмір пенсії, доплата за понаднормовий стаж, мінімальна пенсійна виплата, підвищення ветеранам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки.

Перерахунок пенсій проведено

НЕПРАЦЮЮЧИМ пенсіонерам

Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок – 20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р.) та мінімальний розмір пенсії при наявності у чоловіків 35, у жінок – 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.) встановлюється на рівні 1130 грн.

Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму).

Подробнее: Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

   

Коллективный договор – малая конституция предприятия

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Управление социальной защиты населения Чугуевского городского совета. 05.02.2016 08:21

Управление труда и социальной защиты населения Чугуевского городского совета приглашает предприятия, учреждения и организации города всех форм собственности и хозяйственной деятельности (далее – предприятия) принять активное участие в ежегодном двухмесячнике по заключению коллективных договоров, который традиционно проводится в течение февраля-марта.

Коллективный договор – это своего рода малая конституция предприятия. Невыполнение положений коллективного договора может быть защищено в судебном порядке.

Коллективный договор должен обеспечить стойкие взаимоотношения между наемными работниками и собственниками, содействовать урегулированию производственных, трудовых отношений, повышению эффективности производства, укреплению трудовой дисциплины, усилению социальной защиты и смягчению социального напряжения в трудовых коллективах.

Инициатором заключения коллективных договоров могут выступать как первичные профсоюзные организации (а в случае их отсутствия – трудовые коллективы), так и работодатели.

 

Подробнее: Коллективный договор – малая конституция предприятия

   

Допомога на дітей одиноким матерям: хто має право

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Administrator 05.02.2016 08:13

Право на допомогу мають:

– одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;

– мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Водночас, якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).

 

Подробнее: Допомога на дітей одиноким матерям: хто має право

   

Ярмарок вакансій для безробітних

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Автор: Л. Масалітіна, директор Чугуївського МРЦЗ. 05.02.2016 08:00

На сьогодні альтернативою офіційного працевлаштування населення є служба за контрактом в Збройних Силах України, залучитися до якої можуть як кваліфіковані спеціалісти, в т. ч. і цивільних професій, так і особи без професії.

26 січня в Чугуївському міськрайонному Центрі зайнятості за участі представників Чугуївського районного війсь-кового комісаріату та військових частин А-4104, А-0501, А-2467 було проведено ярмарок вакансій для безробітних. Гості зустрічі розкрили переваги такої форми працевлаштування як служба за контрактом в Збройних Силах; окреслили коло актуальних вакансій та вимоги до претендентів, роз’яснили доцільність та умови попередньої професійної підготовки; наголосили на розмірі заробітної  плати, який з 1 січня 2016 року значно перевищує середньомісячний розмір заробітної плати по області.

 

Подробнее: Ярмарок вакансій для безробітних

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL