Воскресенье, октября 24, 2021

14-15 вересня у сосновому масиві біля Клугино-Башкирівки відбувся туристський зліт навчальних закладів Чугуєва, що традиційно проводиться до Всесвітнього дня туризму

У дводенних змаганнях взяли участь 9 команд шкіл міста, до складу яких входили учні, їх батьки та педагоги.

Ця форма змагань уже була випробувана  минулого року й довела свою ефективність та сподобалась учасникам, тому цього року було вирішено продовжити проведення осіннього туристського зльоту в цьому форматі. На відкритті зльоту були присутні гості: депутати міської ради, представники відділу освіти, керівники навчальних закладів.

Прекрасна, тепла осіння погода сприяла проведенню змагань та отриманню позитивних емоцій від командного духу, спілкування з друзями та колегами.

В перший день учасники змагались на дистанції спортивного орієнтування у виді «Естафета» (переможцями стали: І місце – ЗОШ № 2, ІІ – ЗОШ № 1, ІІІ – НВК № 6) та на трасах велотуризму «Велотріал» (переможцями стали: І місце – Клугино-Башкирівська ЗОШ, ІІ – ЗОШ № 2, ІІІ – НВК № 5). Також були розпочаті змагання з туристських навичок,  куди входили встановлення намету та в’язання туристських вузлів.

 

 

Другого дня, на дистанції «Крос-похід», пристрасті розпалилися ще більше, адже тут у кожній команді стартувало шість учасників – вчителі, батьки та учні. Кожен навчальний заклад до складу своїх команд постарався залучити кращих туристів, і кожна команда мала шанс стати якщо не переможцем, то хоча б призером.  Дистанція «Крос-походу» була розрахована на дві години руху пересіченою місцевістю, і за цей час командам необхідно було, орієнтуючись за картою, знайти 9 контрольних пунктів, подолати 5 технічних етапів («Навісна переправа», «Паралельні мотузки», «Колода», «Жердини», «Траверс») та пройти етапи спецзавдань – «Медицина» і «Топографія». І знову переможцем тут стала команда ЗОШ № 2;  друге місце виборола команда Клугино-Башкирівської ЗОШ, а третє місце дісталося ЗОШ № 1.

Захоплююча  спортивна битва розгорнулася в змаганнях з туристських навичок, де перемогу виборола команда ЗОШ № 4, ІІ місце – у Клугино-Башкирівської ЗОШ, ІІІ місце посіла команда ЗОШ  №2.

Вітаємо переможців та призерів з успіхом, а всіх юних та дорослих жителів міста закликаємо частіше мандрувати стежками рідного краю та  берегти його прекрасну природу, а також тренувати свої туристичні навички, адже це сприяє здоровому способу життя, дарує радість приємного спілкування та нових друзів, вчить працювати у команді на спільний результат!