Воскресенье, сентября 19, 2021

Саме 30 жовтня 2000 року відповідно до Указу Президента України у процесі реформування Збройних Сил України було створено 92-у окрему механізовану бригаду

В усі часи військовослужбовці частини з честю виконували свій обов’язок, гідно представляли контингент українських військ при виконанні миротворчої місії в Іраку, Сьєрра-Леоне, Косово та інших країнах, а з початком військового конфлікту на сході України довели, що вони вірні присязі, рідній державі та українському народові. 22 серпня 2019 року бригаді було присвоєно ім’я кошового отамана Івана Сірка як гідним нащадкам відважних запорозьких козаків.

З 2014 року почалася нова сторінка історії і бойового шляху 92-ї ОМБр, пов’язана із захистом незалежності і територіальної цілісності України на сході країни. Військовослужбовці бригади вписали не один подвиг в історію як свого підрозділу, так й Збройних сил України. Завдяки повсякденній самовідданій праці, наполегливості, високій майстерності та професіоналізму особового складу бригада стала однією з кращих серед формувань Збройних Сил України. І сьогодні 92 ОМБр - на передовій захисту свободи та незалежності держави, миру та спокою земляків, своєю відвагою та мужністю, патріотизмом та самовідданістю примножує славні традиції попередніх поколінь захисників Батьківщини та гідно підтримуєте авторитет Чугуєва як міста бойової слави.

На урочистості, організовані 30 жовтня з нагоди Дня заснування частини, зібрався особовий склад бригади, завітали гості. Щирі слова визнання бойових заслуг, пошани та вдячності, найкращих побажань отримали військовослужбовці від командувача оперативного командування «Схід» генерал-майора Олександра Нестеренка, директора Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексія Максимова; заступника Чугуївського міського голови Ігоря Кащавцева, голови Чугуївської районної державної адміністрації Сергія Лободенка, командира 92-ї бригади протягом 2017-2020 років полковника Володимира Кокорєва, нинішнього командира підполковника Павла Федосенка.

Вітаючи військовослужбовців з нагоди ювілею від імені усієї чугуївської громади та міського голови Галини Мінаєвої, Ігор Кащавцев наголосив на особливих дружніх та партнерських стосунках міста з бригадою у питаннях військово-патріотичного виховання молоді, розвитку інфраструктури військового містечка та безпосередньо самої частини задля створення належних та комфортних умов як для несення служби, так й організації дозвілля військовослужбовціва. Як і належить на день народження, бригада-ювіляр отримувала корисні та потрібні подарунки – мультимедійне та офісне обладнання, квадрокоптер.

З нагоди свята десятки військовослужбовців отримали нагороди та відзнаки за сумлінну службу. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять побратимів, що віддали свої життя за рідну землю. Завершилися урочистості прем’єрою фільму про життя та бойову звитягу 92-ї ОМБр.