Понедельник, мая 17, 2021

Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, в Україні є кримінально караним.

Обов’язок батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття закріплено нормами Сімейного Кодексу України, Конституції України, а при ухиленні від цього обов’язку кошти на утримання дітей (аліменти) стягуються з них у судовому порядку.

У разі, якщо боржник не бажає платити аліменти, то за заявою стягувача державний виконавець має право звертатися до правоохоронних органів з поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злочин, а саме: злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дітей, згідно зі ст. 164 Кримінального кодексу України. Після порушення кримінальної справи матеріали передаються до суду для призначення винному міри покарання.

 

 

Такий злочин карається громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин, або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеження волі на строк від двох до трьох років.

Протягом 2013 року за поданнями державних виконавців порушено 63 кримінальні справи за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей за ст. 164 КК України. Тож доцільно в черговий раз попередити всіх платників аліментів, які намагаються ухилитися від їх сплати, ставитися з високою відповідальністю до виконання своїх батьківських обов’язків та не псувати судимістю свою біографію.