Воскресенье, сентября 19, 2021

У зв’язку з закінченням опалювального періоду у м. Чугуєві (розпорядження міського голови від 12.04.2021р. №92), з 13 квітня завершено роботу пункту обігріву бездомних осіб (далі пункт обігріву), який працював при пункті обліку бездомних осіб Територіального центру Чугуївської міської ради

В загальному плані бездомність як соціальне явище спричинена інституціональною кризою, що охоплює життєво важливі підсистеми суспільства, перед усім – суспільне виробництво, право та сім’ю. Сплески бездомності супроводжують кризи економіки, перехідні періоди в правових системах та сімейних структурах. Зростання масштабів бездомності в Україні за останні двадцять років стало наслідком системної соціально-політичної та економічної кризи, пов’язаної з різкою зміною курсу держави та нечуваною соціально-економічною поляризацією населення, утворенням чисельних прошарків населення, що знаходяться у стані соціально-економічного, громадянсько-правового та соціально-побутового лиха. Проте критичне становище чисельних соціальних груп, викликане глибоким соціально-економічним розшаруванням, помножується, по суті, через відсталий стан в Україні системи цивільного права, що не забезпечую ефективного захисту.

Тож, пандемія і карантини вплинули на роботу пункту обігріву в осінньо-зимовий період 2020-2021 року, послуги якого допомогли нашим нужденним вижити в складний і холодний період року.

Для забезпечення роботи пункту обігріву в осінньо-зимовий період 2020-2021 року за кошти міського бюджету було придбано продукти харчування (мівіна, печиво, чай, цукор) та одноразовий посуд (стакани 0,5 л, ложки) на загальну суму 10720 грн.

Послуги пункту обігріву в сезоні, що завершився, отримували як бездомні особи, так і одинокі мешканці громади. В період пандемії і карантинів вони залишились без роботи та, відповідно, і без засобів до існування( всього 36 осіб). Із загальної кількості осіб, які отримували послуги пункту обігріву, 12 – відбували покарання в місцях позбавлення волі, 5 – жінки (2 відбували покарання), 1 – мешканець села Кам’яна Яруга (отримував тільки продукти харчування, а проживав в сільському будинку без будь-яких зручностей та без опалення.

Керівництво Територіального центру та соціальний працівник пункту обліку бездомних осіб постійно працювали із соціальними установами Харківської області і пропонували мешканцям громади – відвідувачам пункту обігріву сприяння в оформлені на проживання в будинки-інтернати, до Комунальних закладів м. Харкова, а саме «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб», «Соціальний готель». Але бездомність за своїм характером є певним видом соціальної патології, це стиль життя відповідної категорії осіб, які не хочуть його змінювати.

Пункт обігріву завершив свою роботу, але пункт обліку бездомних осіб продовжує надавати послуги відповідній категорії осіб територіальної громади.

Звертайтесь за адресою: м. Чугуїв, вулиця Гвардійська, будинок 19, і ми вам допоможемо у вирішенні ваших проблем у складних життєвих обставинах.