Понедельник, апреля 19, 2021

З таким питанням звернулись до секретаря Чугуївської міської ради Євгенія Резченка селяни під час виїзного прийому громадян, який відбувся 23 березня у Великій Бабці
Жителі села вже протягом багатьох років намагаються вирішити питання створення громадського пасовища. Проблема гостро постала, коли селянам заборонили випасати худобу та проводити заготівлю сіна на землях, які були передані в оренду місцевим підприємцям. Саме з цієї причини, на думку мешканців, у селі значно зменшилось поголів’я великої рогатої худоби, і людям стало важче забезпечувати свої потреби у молочних продуктах та м’ясі, і ця негативна тенденція зберігається.

Люди вважають, що створення громадського пасовища вирішить не тільки проблему випасання худоби й заготівлі сіна, а й буде сприяти розвитку скотарства, зокрема збільшення молочного та м’ясного поголів’я великої рогатої худоби, і як наслідок люди отримають можливість заробітку в умовах нестачі робочих місць у сільській місцевості. Окрім того, селяни звернулись до секретаря міської ради Євгенія Резченка з проханням розглянути можливість розробки та затвердження міською радою програми підтримки скотарства в населених пунктах Чугуївської міської територіальної громади.

Нагадаємо, що, відповідно до Земельного кодексу України, враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», рішення LXIII сесії Чугуївської міської ради VII скликання від 27.11.2020 року №2131, Чугуївська міська рада отримала у комунальну власність 82 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1715,1672 гектари, які розташовані за межами населених пунктів на територіях Зарожненської, Кам’яноярузької, Великобабчанської сільських рад, Кочетоцької селищної ради Чугуївського району Харківської області. Акт прийому-передачі земельних ділянок був підписаний міським головою Галиною Мінаєвою в Головному управлінні Держгеокадастру у Харківській області наприкінці 2020 року. Остаточне право розпоряджатися земельними ділянками громада набуде з моменту державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Що ж стосується питання створення громадського пасовища у селі Велика Бабка, то це питання обов’язково буде вирішено на користь мешканців села, і раніше визначена для цих потреб земельна ділянка ні в якому разі не буде передана з комунальної у приватну власність.