Четверг, декабря 09, 2021

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій Чугуївським РВ ГУ ДСНС України у Харківській області 26 листопада спільно з керівництвом міста Чугуєва та Чугуївської центральної районної лікарні було проведено спеціальне навчання на території лікарні

Під час проведення були відпрацьовані ліквідація пожежі даху приміщення, в якому зберігається кисень; питання взаємодії персоналу та пожежно-рятувальної служби відповідно до керуючих документів; організацію створення і роботи оперативного штабу по керівництву проведення рятувальних робіт і гасіння пожежі; організація зв'язку та гасіння пожежі. Також були розглянуті питання попередження можливого вибуху кисневих балонів. Проведені інструктажі з працівниками лікарні, які безпосередньо виконують роботу із забезпечення хворих киснем, дотримання ними правил пожежної та техногенної безпеки.

За результатами навчання було встановлено, що керівництвом лікарні на достатньому рівні приділяється увага дотриманню протипожежних заходів, попередженню виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з вибухом кисневих балонів, зберіганню та використанню кисню.

Керівництвом міста Чугуєва та Чугуївського району на високому рівні забезпечено взаємодію служб цивільного захисту, постійно відпрацьовується оперативна документація відповідальними особами щодо забезпечення пожежної безпеки даного об’єкта.

Однією з найнебезпечніших речовин, яка застосовується у медичних закладах, є кисень, що використовується як для безпосередньої допомоги хворим, так і в процесі проведення зварювальних робіт під час ремонтів, реконструкції, усунення аварійних ситуацій.

Нагадаємо, що 18 січня 2010 року у 7-й багатопрофільній лікарні м. Луганськ стався вибух балона з киснем, від якого здетонував ще один, у результаті чого загинули 16 осіб: працівники медицини, пацієнти та відвідувачі хворих родичів. Зруйновані будівельні конструкції з 5-го по 2-й поверх. Евакуйовані 248 пацієнтів та 50 осіб медперсоналу. Врятовані з-під завалів 4 жінки та 2 чоловіки, які з великою кількістю травм були госпіталізовані у Луганську обласну клінічну лікарню.

В обласному госпіталі у Винниках пізно ввечері 20 листопада 2020 року стався вибух кисню під час заправки. Внаслідок вибуху в госпіталі була порушена система постачання киснем, якої гостро потребують важкі пацієнти з Covid-19. Сам вибух був незначним, але в результаті різко знизилася подача кисню, а у госпіталі перебувало близько 60 хворих на коронавірус, які потребують безперервного постачання кисню. Цих пацієнтів почали терміново евакуювати в інші львівські лікарні.

Кисень зазвичай зберігається і транспортується у газоподібному вигляді у сталевих балонах під тиском 150 атмосфер. З метою запобігання небезпечним помилкам під час наповнення та користування балонами, вони для різних газів фарбуються у різноманітні спеціальні кольори. Кисневі балони зовні фарбують у блакитний колір та роблять напис чорними літерами «КИСЕНЬ».

НА ОБ’ЄКТАХ, ДЕ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ КИСЕНЬ, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1. Здійснювати подавання кисню у лікарняні палати за допомогою гумових та пластмасових трубок, а також трубопроводами, котрі мають нещільні місця у з’єднаннях.

2. Прокладати киснепроводи у підвалах, підпіллях, каналах, а також під будівлями й спорудами.

3. Зберігати в одному приміщенні кисневі балони та балони з горючими газами, а також карбід кальцію, фарби, мастила та жири.

4. Переносити балони на плечах та руках.

5. Під час перекочування балонів з киснем вручну братися за вентилі.

6. Зберігати й транспортувати балони без нагвинчених на їхні горловини запобіжних ковпаків.

7. Зберігати балони з пошкодженим корпусом (вм’ятинами, тріщинами, корозією тощо), а також з простроченим терміном періодичного огляду.

8. Зберігати балони з киснем у приміщеннях, які не є спеціальними складами балонів.

9. Допускати удари балонів один об одний під час навантаження, розвантаження і зберігання, падіння ковпаків та балонів на підлогу.

10. Перевищувати встановлені норми заповнення балонів.

Чугуївський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області