Четверг, июля 09, 2020

Побачити нову техніку на власні очі можна було 15 січня в школі №7, де відбувся захід, спільно організований міським відділом освіти та Чугуївським райвідділом ГУ ДСНС в Харківській області.

Розпочався він з тренувальної евакуації школярів та педагогів навчального закладу. Слід зазначити, що навіть професійні рятувальники були приємно вражені тим, як спокійно та організовано учні школи на чолі зі своїми наставниками виконали евакуацію на шкільне подвір’я. Там учасників заходу вже чекали гості -- керуючий справами міськвиконкому-заступник міського голови Людмила Макаренко, депутат Харківської обласної ради Олександр Донський та начальник Чугуївського райвідділу ГУ ДСНС в Харківській області Володимир Назаренко.
Звернувшись до школярів та педагогів, Людмила Макаренко зазначила, що питання безпеки та захисту життя і здоров’я городян знаходиться в постійному пріоритеті міської влади. Кошти на придбання пожежної спецтехніки були виділені з обласного бюджету за активного сприяння міського голови Галини Мінаєвої, яка неодноразово порушувала питання про необхідність оновлення матеріально-технічної бази пожежної частини перед керівництвом області, адже від цього безпосередньо залежить безпека мешканців міста. Громада Чугуєва вдячна за вирішення питання придбання нової пожежної техніки народному депутату України Дмитру Шенцеву, депутату Харківської обласної ради Олександру Донському, голові Харківської обласної державної адміністрації Олексію Кучеру, голові Харківської обласної ради Сергію Чернову.
Поруч, на шкільному плацу, всі учасники заходу змогли побачити нову техніку та познайомитися з роботою рятувальників. Відтепер допомогу мешканцям міста пожежні зможуть надавати більш оперативно та професійно, адже машина має найсучасніше обладнання для усунення надзвичайних ситуацій. Нова техніка має багато переваг, що дозволить пожежним виконувати свої професійні обов’язки на високому рівні. У порівнянні зі старими машинами, які могли перевозити лише 2,5 т води, нова - доставляє на місце пожежі 4 т рідини. Автомобіль забезпечений модифікованим насосом, який викачує 60 лв секунду, додатковим аварійно-рятувальним інструментом, щоглою освітлення місця надзвичайної ситуації, навігатором та відеорегістратором. Апарати для дихання, якими користуються пожежні, розміщуються у відсіку з особовим складом, що дозволяє не витрачати зайвий час на переодягання у спецформу.
Залишається додати, що наразі в Чугуєві діє «Цільова програма розвитку цивільного захисту міста», в рамках якої у 2019 році з міського бюджету було виділено 166 тис. грн. За ці кошти було придбано паливно-мастильні матеріали для попередження та ліквідації пожеж і надзвичайних ситуацій, пожежні рукава, автомобільні шини для спецтранспорту. У 2020 році фінансування буде продовжено. На кошти місцевого бюджету планується придбати мотопомпу для перекачування води, провести ремонт пожежних гідрантів зовнішнього протипожежного водогону, забезпечити заклади освіти та культури автоматичною пожежною сигналізацією та вогнегасниками.