Пятница, августа 14, 2020

Саме так відзначили у Клугино-Башкирівській школі День Гідності та Свободи

Учасниками заходу стали старшокласники та педагоги школи, представники мерії та управління освіти, керівники усіх навчальних закладів міста. Серед запрошених гостей були батьки загиблого у Іловайському котлі нашого земляка Руслана Дейнеко – Ауріка та Юрій.

Під час урочистостей згадували трагічні та героїчні сторінки Української революції Гідності 2013-2014 років та неоголошеної війни на сході держави, що триває донині, вшановували Героїв Небесної сотні та усіх воїнів-захисників за свободу та незалежність рідної землі.

Духом високого патріотизму був сповнений виступ переможців обласного етапу дитячо-козацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – козачого рою Клугино-Башкирівської школи. Саме у цьому навчальному закладі навчається найбільша кількість дітей (197) військовослужбовців, що постали на захист волі та територіальної цілісності країни, – 162 батька та 48 матерів учнів є учасниками АТО/ООС, 4 учні втратили батьків. У військових діях на сході загинули 2 випускника школи – Вадим Демиденко та Герман Бродніков.

Емоційні промови, віршовані рядки, що беруть за душу, піднесена і в той же час душевна атмосфера, яка панувала у залі, – усе свідчило про те, що росте гідне покоління молоді — небайдуже, любляче свою Батьківщину й відповідальне за майбутнє України.

Цікавим та змістовним було відвідування гостями Музею захисників України, де вони мали змогу доторкнутися до живої історії – справжніх артефактів з зони бойових дій, ознайомитися з бойовим шляхом 92-ї окремої механізованої бригади у війні за незалежність. У неформальному спілкуванні заступник директора школи Євгенія Воронова надзвичайно проникливо розповіла про ті експонати, що викликають найбільші враження та пов’язані з особливими подіями та людьми. Не стримуючи сліз, мати загиблого захисника Ауріка Дейнеко щиро дякувала усім причетним за збереження пам’яті про синів та дочок, що віддали свої життя за свободу рідної землі. І це те найменше, чим ми їм зобов’язані...

Тематичні пам’ятні заходи відбулися у всіх закладах освіти міста.