Будуємо сучасний освітній простір

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Поява інклюзивно-ресурсного центру та медіатеки у Клугино-Башкирівській школі стала важливим етапом у розвитку інклюзивного освітнього середовища у Чугуєві

Ще з минулого року Харківщина активно працює над реалізацією заходів у рамках підписаного меморандуму про приєднання області до національного проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Питання розвитку інклюзивної освіти знаходиться на контролі голови ХОДА Юлії Світличної. У 2018-му за дорученням керівника області в регіоні мали бути створені 27 інклюзивно-ресурсних центрів, 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек. Більшість з них вже почали надавати відповідні послуги здобувачам освіти.

26 грудня у Чугуєві, який також доєднався до національного проекту, відбулися відразу дві знакові події. Було урочисто відкрито сучасну медіатеку у Клугино-Башкирівсь-кій ЗОШ та Інклюзивно-ресурсний центр у приміщенні колишньої школи № 3, що стали чудовими подарунками до новорічних свят.

Медіатека – це сучасно, зручно, корисно!

Медіатека – сучасний простір з грандіозним скупченням мультимедійних файлів на різній технічній апаратурі, з можливістю працювати як на комп’ютері з виходом в інтернет, так і з звичайними книжками, використовувати у роботі сучасні електронні носії інформації, великий екран й інші інноваційні технології. Крім цього, медіатека – це зручний, комфортний простір, де школярі можуть проводити вільний час, спілкуватися, консультуватися з педагогами, психологами, грати та відпочивати. Світле затишне приміщення включає 4 зони: адміністратор, читальна, комп’ютерна та зона відпочинку. Також облаштовано куточок для роботи з учнями з особливими потребами. Сучасний ремонт, естетичне оформлення приміщення, зручні меблі, змістовне наповнення, безумовно, перетворять медіатеку в одне з найулюбленіших місць перебування школярів. А ще – допоможе особливим дітям краще інтегруватися у шкільне середовище, а їх ровесникам – навчитися толерантності та взаємодії з таким дітьми. Медіатекою користуються 448 учнів, з них особливі освітні потреби мають 8 учнів.

Медіатеку було створено за кошти обласного та міського бюджетів – 199,9 тис. грн та 326,28 тис. грн відповідно.

Міський голова Галина Мінаєва розділила радість події з учнівським та педагогічним колективом школи, запевнила у подальшій підтримці освітньої галузі.

 

 

Особливим дітям – особлива увага!

Важливою складовою інклюзивної освітньої реформи є відкриття мережі інклюзивно-ресурсних центрів, котрі прийшли на зміну застарілій системі психолого-медико-педагогічних консультацій. Інклюзивна освіта та новий освітній простір для дітей з особливими потребами – важливі передумови повноцінного розвитку громад.

У Чугуєві особливим дітям – завжди особлива увага. Вдвічі приємно, що цьогоріч у місті відкрито два профільні заклади: Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс» та наразі – Інклюзивно-ресурсний центр. До речі, розташовані вони в одній будівлі та тісно взаємодіють між собою. У центрі освітні послуги надають практичний психолог, учитель-логопед, дефектолог та реабілітолог. За словами директора ІРЦ Марини Оринко, на сьогодні вже обстежено 96 дітей, 45 з них – з інших територіальних громад. Системна корекційна робота ведеться з 70 дітьми. Облаштовано центр, придбано необхідне обладнання та інвентар, меблі, дидактичні матеріали за рахунок державної освітньої субвенції на дітей з особливими освітніми потребами та міського бюджету. З державного бюджету використано 191,2 тис. грн; з місцевого – 811,9 тис. грн.

26 грудня з роботою щойно відкритих ІРЦ та медіатеки ознайомилася радник голови ХОДА Алла Ройтблат, яка високо оцінила результати міста у створенні інклюзивного простору та окреслила позицію губернатора Юлії Світличної на подальший розвиток комплексної корекційної роботи з дітьми, що її потребують. Мер Чугуєва передала подяку очільнику області за співпрацю та всебічну допомогу у реалізації освітніх проектів, а особливо у питаннях розвитку доступного та вільного освітнього простору.